Gry

Nowy Assassin's Creed raczej nie w tym roku

przeczytasz w 1 min.

CEO studia Ubisoft stwierdził w niedawnym wywiadzie, iż obecnie w centrum uwagi cały czas znajduje się Assassin's Creed Origins i popremierowy rozwój tego tytułu

Przez lata seria Assassin's Creed rozrastała się niezwykle regularnie. Ostatnio producent zrezygnował jednak z corocznych premier, na Assassin's Creed Origins czekaliśmy dłużej i wygląda na to, że z nową odsłoną będzie podobnie.

Wprawdzie Ubisoft nie zapowiedział niczego oficjalnie, ale ostatnie słowa przedstawicieli producenta wydają się dość jednoznaczne. Yves Guillemot, CEO studia Ubisoft, stwierdził w niedawnym wywiadzie, iż obecnie w centrum uwagi cały czas znajduje się Assassin's Creed Origins i popremierowy rozwój tego tytułu, o którym nie tak dawno pisaliśmy nieco szerzej.

„W tym momencie skupiamy się na Assassin's Creed Origins, planujemy kilka kolejnych DLC. Będziecie zdumieni tym, co trafi do gry. Tyle mogę na ten moment powiedzieć.”

Trudno być zaskoczonym, zwłaszcza jeśli połączy się te deklaracje z informacjami na temat sprzedaży gry. Nie padają konkretne liczby, ale Yves Guillemot zasugerował, iż Assassin's Creed Origins ma szansę na osiągniecie dwa razy lepszej sprzedaży niż poprzednik i można mówić o bardzo udanym powrocie serii.

Nowa odsłona najprawdopodobniej nie zadebiutuje zatem w tym roku. Oczywiście nikt nie uwierzy, że producent nad nią nie myśli. Ostatnio niektórzy z graczy otrzymali ankiety, w których pytano o wizję rozwoju serii, w tym okres historyczny, do którego mogłaby nas zabrać. Wymieniono między innymi feudalną Japonię, bitwy Joanny d'Arc czy podboje Czyngis-chan. Gdzie Wy widzielibyście fabułę kolejnej odsłony?

Źródło: ign

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  quternoga00
  1
  Dla mnie seria skończyła się na assassin's creed revelations. Mogli by już nie doić tej strasznie wychudzonej krowy, i wskrzesić popa...
  • avatar
   mutissj
   -1
   musi wyjść, bo hajs się musi zgadzać
   • avatar
    sabaru
    -1
    Ploty z reguły oznaczja się że jednak będzie. To jest tak darmowa reklama.
    • avatar
     HardCorak
     -1
     Ubisoft miało dodatkowy rok a AC Origins jak dla mnie wyszedł średni. lepiej mi się grało w poprzednią część, uważaną przez wielu za najgorszą Syndicate.
     • avatar
      taki_jeden
      0
      Ostatnio sam się zastanawiałem co poza farcry 5 ubi w tym roku może pokazać. Ale z tego wychodzi, że chyba poza dodatkami do istniejących gier raczej nic. Division cały czas dostaje nową zawartość, AC:O ma już zaplanowany cały ten rok w dodatki. R6 Siege bardzo dobrze sobie radzi i też ma już cały rok prac zaplanowany. W sumie to jedyna ich produkcja ostatnio wydana która trochę umarła to GR:Wildlands coś tam dorzucili, ale mało interesujące. Watch_Dogs 2 też raczej już umarł. Wyszedł lepiej niż pierwsza część, ale dalej czegoś tej grze brakuje, żeby przyciągnąć na dłużej.

      Mój strzał na kolejne zapowiedzi to Splinter Cell albo zupełnie nowa marka, ale raczej nie AAA, bo już tych gier "usług" z rozplanowany rozwojem mają dużo. Przecież jeszcze nie wspomniałem o The Crew 2, które na 100 procent będzie rozwijane z dwa lata zanim pomyślą o kolejnej odsłonie. Są też małe szanse na The Division 2, ale równie dobrze mogą dodać większe fabularne rozszerzenie z nową częścią miasta. Aczkolwiek Division 2 w innym mieście, może jakieś równoległe wydarzenia w innej części świata.

      Ja osobiście chętnie bym zobaczył jakąś wariację na temat Battle Royal w wykonaniu Ubi. W sumie to mogliby wykorzystać Ghost Recona. Mają już wielką mapę, fajną mechanikę strzelania. Jedyne co by musieli zrobić to pomyśleć nad balansem mapy.