Gadżety

Nowy GPS na motocykl - TomTom RIDER 550

przeczytasz w 2 min.

TomTom RIDER 550 to nowa nawigacja GPS dla motocyklistów, która ma pozwalać im czerpać maksimum przyjemności z poznawania nowych tras. Możliwości tego urządzenia, trzeba przyznać, są niemałe.

Za oknem robi się już naprawdę ładnie, a to oznacza, że coraz więcej osób będzie decydować się na dłuższe podróże – nie tylko samochodowe, ale też motocyklowe. Firma TomTom uznała, że jest to najlepszy moment na wypuszczenie na rynek nowej nawigacji dla miłośników dwóch kółek. Spójrzmy co do zaoferowania ma RIDER 550.

Szybsze i bardziej inteligentne od poprzedników – takie ma być urządzenie TomTom RIDER 550 (a przynajmniej tak zapowiada je jego producent). Nawigacja została wyposażona w 4,3-calowy wyświetlacz dotykowy (o rozdzielczości 480 x 272 px), przystosowany naturalnie do użytkowania w rękawicach i pozostający czytelny w słońcu. Choć taki rozmiar może wydawać się mały, przejrzysty interfejs ma sprawić, że nie będzie mogło być mowy o jakichkolwiek niedogodnościach.

TomTom RIDER 550 ekran

Jedną z najważniejszych nowości w tym RIDERze jest możliwość aktualizowania map bezprzewodowo, za pomocą Wi-Fi. Warto w tym miejscu podkreślić, że jest to urządzenie, w którego cenie jest zawarte „dożywotnie” wsparcie. Oprócz standardowych map (Mapy Świata, Traffic i Fotoradary) użytkownicy uzyskują również dostęp do Road Trips, czyli zestawu najciekawszych tras motocyklowych.

TomTom RIDER 550 wygląd

O odpowiednią wydajność urządzenia dbać ma czterordzeniowy procesor, a o szeroką funkcjonalność i intuicyjną obsługę – możliwość podłączenia smartfona (co pozwala skorzystać z asystentów głosowych oraz funkcji czytania wiadomości SMS na głos). Cena tej nawigacji wynosi 1749 złotych (lub 2149 zł w wersji Premium), a tak mówi o niej Mike Schoofs z TomTom:

TomTom RIDER 550 WiFi

„Cieszymy się, że mogliśmy wprowadzić na rynek nowe urządzenie TomTom RIDER 550, które zostało wyposażone w funkcje ułatwiające życie motocyklistom, takie jak Wi-Fi, asystent głosowy oraz odczytywanie wiadomości ze smartfona. Jesteśmy pewni, że motocykliści pokochają inspiracje, które oferujemy ich społeczności dzięki TomTom Road Trips”.

TomTom RIDER 550 GPS

Nawigacja jest oczywiście odporna na działanie wody (zgodnie z normą IPX7). Mało tego, producent twierdzi, że mokry ekran jest równie czuły i dokładny. Warto też wspomnieć o obsłudze widoku pionowego oraz akumulatorze, którego pełne naładowanie zapewnia do 6 godzin pracy.

Źródło: TomTom

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  1
  Ja mam Garmin Zumo 590LM. Kosztował sporo ale nigdy nie zawiódł.
  • avatar
   baca130
   0
   "Nawigacja jest oczywiście odporna działanie wody"