Smartfony

Kolejny Nexus może zostać przygotowany przez chińskiego producenta

przeczytasz w 1 min.

Zanosi się na niespodziankę i to taką naprawdę dużego kalibru.

Nexus może zostać przygotowany przez chińskiego producenta

Chociaż swojego czasu wiele mówiło się o uśmierceniu serii Google Nexus, obecnie wszystko wskazuje na to, że Google jednak nie zrezygnuje z tej popularnej i cenionej przez użytkowników marki. Jej przyszłość może być jednak dość zaskakująca.

Zapewne kojarzycie fakt, iż Google nie przygotowuje smartfonów i tabletów sygnowanych swoim logo, ale zleca to innym. Do tej pory współpracowało z firmami HTC, Samsung, LG, Motorola oraz Asus i wydawało się, że jeśli powstaną nowe urządzenia to przygotuje je któraś z nich. Zanosi się jednak na niespodziankę i to taką naprawdę dużego kalibru.

Wedle informacji napływających z Chin to właśnie jeden z tamtejszych producentów odpowiadać ma za kolejnego smartfona Nexus. Konkretów niestety brakuje, ale potencjalnych chętnych raczej nie zabraknie, a wybór Google miałoby spory. Xiaomi, OnePlus, Lenovo (jakiś czas temu kupiło Motorolę) czy Huawei z pewnością zdaniu temu by podołali, ale lista producentów z Państwa Środka jest przecież zdecydowanie dłuższa.

Można zastanawiać się czy tego typu decyzja pomogłaby Google, czy też bardziej któremuś z chińskich producentów, który miałby możliwość szerszego zareklamowania się w świecie.

Nowy Nexus nie pojawi się jednak szczególnie szybko, ponieważ prawdopodobnie dopiero pod koniec roku.

Źródło: phonearena

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  8
  Czemu nie, niektórzy producenci z Chin są już całkiem do rzeczy.
  • avatar
   limera1n
   3
   Bardzo dobrze - to może oznaczać dobrą cene takiego urządzenia
   • avatar
    pietrov
    2
    to nie przystoi nexusowi..
    • avatar
     2
     Lenovo ma Motkę, więc po prostu możemy przeskoczyć z Motoroli Nexus 6 na 7. ;)
     • avatar
      Marecki_CLF
      2
      Cena Nexusa 6 woła o pomstę do nieba, zwłaszcza na tle poprzednich Nexusów. Może dzięki temu, że producentem będzie chińska firma, kolejny Nexus będzie tańszy niż szóstka.
      • avatar
       skoti
       0
       Przed wyborami zawsze podnoszą się mocne głosy na połódniu (ma to związek z ultrakonserwatywnymi i republikańskimi poglądami w stanach jak Texas i sporym bogactwem tych stanów i gigantyczną różnicą poglądów w socjaldemokratycznej północy)

       Jasne, że historia każdego z krajów jest zupełnie różna, Katalonia to zupełnie inna historia niż Tajwan, a Tajwan to zupełnie inna historia niż Kurdystan (gdzie jest już zupełnie ciekawie, bo walczy wiele stron, po jednej stronie Kurdowie, którzy obecnie nie mają własnego państwa, bo sąsiedzi podzielili się terytorium Kurdów walczą z jednej strony z wojownikami państwa islamskiego, a z drugiej z państwami "okupującymi" ich terytorium).
       Ciężko porównać historię, bo to są bardzo szczególne przypadki. Łączy je jednak walka o własne państwo respektowane na arenie międzynarodowej. Takie ruchy są niemile widziane, przez istniejące już kraje, bo większość ma separatystyczne mniejsze lub większe problemy u siebie i niechęć do uznania czy nieuznawania danego państwa nie nic wspólnego z przekupstwem czy zastraszaniem. Kraje które popierają są z grubsza takie same - tak małe, że nie ma problemów z separatystami i tak słabo rozwinięte, że ich słowo nie ma wielkiego znaczenia. Wyjątkiem jest znany Watykan... który zazwyczaj nie uznaje takich krajów jak Tajwan czy Palestyna... ale w wypadku Tajwanu poczynił wyjątek (zrozumiały z resztą, bo popieranie komunistycznych Chin (elementem komunizmu jest uwolnienie ludu od władzy kościelnej (nie tyle od religii, co od instytucji trzymających władzę), więc KK jako największa orgranizacja religijna skupiająca władzę musiała popierać Tajwan, bo to jest w interesie Watykanu)).
       • avatar
        Konto usunięte
        -2
        ]]Zdecydownym kupować tanio polecam stronke:
        www.make.my/aukcje
        Mega okazje, licytacje za grosze.