Odtwarzacze

Odtwarzacze Blu-ray za 99 dol. i powolny koniec DVD?

przeczytasz w 1 min.

Czy tańsze odtwarzacze Blu-ray sprawią, że klienci przestaną kupować wersje DVD?

Spadek cen odtwarzaczy Blu-ray to zdecydowanie coś nieuchronnego. Z okazji Dnia Ojca jeden ze sklepów internetowych odważył się na atrakcyjną obniżkę cenową stacjonarnych odtwarzaczy Blu-ray. Zaoferował model kosztujący 99 dol. Obecnie, gdy wejdziemy na podstronę sklepu, okazuje się, że sprzęt został wyprzedany

Media zagraniczne piszą już, że taki stan rzeczy da do zrozumienia konkurencji, że zainteresowanie odtwarzaczami Blu-ray jest coraz większe, a blokadą, sprawiającą że sprzedaż tych urządzeń jest relatywnie niska, są wyłącznie wysokie ceny. Dodajmy, że zaporowe dla wielu potencjalnych klientów.


Odtwarzacz Blu-ray za 99,99 dolarów (Fot. Meijer.com)

Dlatego w ciągu najbliższych miesięcy powinniśmy obserwować kontynuację tego trendu i spadające ceny odtwarzaczy Blu-ray.

Zgodnie z serwisem Gizmodo i sklepem Amazon.com, odtwarzacz Blu-ray kosztujący 99 dol. nie był najlepszej jakości i oferował m.in. słabą jakość odtwarzania płyt DVD i brak obsługi BD-R. Niemniej jednak pozwalał wyświetlać filmy Blu-ray w jakości 1080p i nie brakowało mu złącza HDMI 1.3, jak również optycznego audio i gniazda Ethernetu.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  jak dla mnie to jakas akcja reklamowa była - i tak wole kupic za 800zl LG DB370 i miec obsługe wszystkich formatów w tym mkv niz z 400 bliżej nieokreślony sprzęt
  • avatar
   assistant
   0
   Narazie wystarczy DVD,a jak Blu-ray kupować to jakiś porządny napęd.
   • avatar
    assistant
    0
    Narazie wystarczy DVD,a jak Blu-ray kupować to jakiś porządny napęd.
    • avatar
     XaRaDaS
     0
     Taki Medion w Nie dla Idiotów. Dosłownie porażka, za miesiąc będą mieli 50% reklamacji.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Odtwarzacze to jedno, a polskie ceny filmów to drugie. Na Amazonie UK za film płacę około 10 funtów (50 zeta) do tego są promocje jak 3 filmy w cenie dwóch (i to dobre tytuły)..., do tego jakieś 3 funty przesyłka. A u nas? U nas filmy po 100 zeta, a dostępna biblioteka budzi raczej uśmiech politowania.

      No cóż, jak zwykle, jesteśmy 1000 lat za Gabonem :P
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       nie wiem poco kupowac za 350zl odtwarzacz, który w zasadzie nic nam nie daje - wole zaplacic 800 i dostac LG BD370 z pełną obsługą BD, divx i mkv :)
       • avatar
        Gothar
        0
        A ja wole poczekać z rok i kupić do kompa BR za 300zł do tego ceny płyt będą może w okolicach 5zł