Smartfony

OnePlus chce poprawić żywotności baterii i uzależnić ładowanie od snu użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Chociaż co jakiś czas pojawiają się informacje o pracach nad rewolucyjnymi bateriami do smartfonów, póki użytkownicy czerpią więcej korzyści z nowych rozwiązań w kwestii ich ładowania. Kolejny pomysł wciela w życie OnePlus.

OnePlus wprowadza funkcję Optimized Charging

Chiński producent z jednej strony opiera się przed implementowaniem opcji bezprzewodowego ładowania, z drugiej chwali się szybkim ładowaniem Warp Charge (a wcześniej Dash Charge). Tym razem postanowił skupić się na funkcji określanej jako Optimized Charging. Co ciekawe, w powinien sposób ma ona spowalniać proces ładowania, ale tylko wtedy gdy nie będzie przeszkadzało to użytkownikowi.

Na czym dokładnie polegać ma to rozwiązanie? Smartfon ma uwzględniać sen swojego właściciela i od niego uzależniać przebieg procesu ładowania. Bateria ma zostać napełniona do 80%. Uzupełnianie brakujących 20% będzie rozpoczynało się na około 100 minut przed codzienną porą budzenia. Chodzi o to, aby unikać sytuacji, w której smartfon z pełną baterią pozostaje przez kilka godzin podłączony do zasilania, co zdarza się często w sytuacji gdy ładowanie odbywa się w nocy. Celem Optimized Charging jest wydłużenie żywotności baterii. Sama idea nie jest czymś rewolucyjnym i można spotkać ją już na rynku mobilnym, chociaż trudno nazywać ją też standardem. Apple wcieliło coś niemal identycznego wraz z iOS 13.

OnePlus ładowanie

Jak włączyć Optimized Charging?

Obecnie funkcja Optimized Charging testowana jest na smartfonach OnePlus 7OnePlus 7 Pro, wprowadzono ją w ramach najnowszej wersji (beta) Oxygen OS. Aktywacji można dokonać w ustawieniach, w zakładce Bateria. Po takim kroku ikona baterii zostanie odpowiednio oznaczona. W przypadku chęci normalnego, szybkiego naładowania baterii do pełna można skorzystać z polecenia na rozwijalnym powiadomieniu.

Do jak najlepszego działania funkcja musi zebrać sporo danych (na temat codziennej rutyny, wydarzeń z kalendarza), producent zapewnia, że będą one przechowywane wyłącznie na urządzeniu.

Źródło: OnePlus

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piccardo
  1
  Wow Sony już to ma od jakiegoś czasu, to po prostu aplikacja aż dziw że wszyscy tego nie robią...
  • avatar
   matikiller
   1
   Ja do dziś się zastanawiam, czemu w przypadku ładowania po prostu nie zrobią mechanizmu, który po naładowaniu do 100%(albo np. 90% po ustawieniu tego przez użytkownika) by przerywał ładowanie i ponownie zaczął ładować np. jeśli bateria spadnie do 70%, albo nastąpi odłączenie i ponowne podłączenie telefonu do ładowania.
   Bo te mechanizmy utrzymujące baterię cały czas na 100% kiedy jest podłączona do prądu to jedna wielka porażka.
   • avatar
    sn00p
    0
    Bateria ma zostać napełniona do 80%. Uzupełnianie brakujących 20% będzie rozpoczynało się na około 100 minut przed codzienną porą budzenia. Apple wprowadziło to w wersji IOS 13. Pewnie będą się ciągać po sądach bo znając Apple to już dawno to opatentowali.
    • avatar
     Damian_jo
     0
     Fajna opcja - powinna być normalna na każdym smartfonie jak to podrzucił matikiller. U mnie jednak nie dałaby radę z racji tego że zaczynam i kończę pracę o różnych porach - maszynista...
     Powinna być opcja jak w przypadku choćby laptopów (Acer coś takiego ma?) - ładowanie do 80% żeby bateria pracowała a nie padała po roku czy dwóch przez podtrzymywanie...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ładowanie baterii w nocy? to jest chore. współczesne baterie są mocno wyżyłowane. nadal bazują na żelowym (czyli de facto ciekłym) elektrolicie. to właśnie podczas ładowania najczęściej dochodzi do uszkodzenia baterii, co kończy się jej zapłonem. z powodu wyżyłowania, prawdopodobieństwo jest tym większe.

      ja to bym się cieszył, gdyby była opcja ładowania baterii tylko do 80%, bo wtedy bateria spokojnie wytrzymuje ponad 5 lat i nadal ma niewiele niższą pojemność niż nówka. bateria ładowana do 100% ma trwałość ok. 3 lat, potem pojemność szybko leci w dół.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jaki sens ładowania OnePlus w nocy skoro od zera w godzinę mam 100% bateri