Ciekawostki

Opakowanie wielokrotnego użytku od UPS

przeczytasz w 1 min.

A gdyby tak kurier przyjeżdżał z pudełkiem, które zabierze z powrotem ze sobą? Firma UPS ma taki pomysł, a nawet gotowe rozwiązanie, które jeszcze w tym roku zostanie przetestowane.

Uwielbiamy robić zakupy w sieci, ale jednorazowe opakowania, w jakich dostarczane są nam produkty, nie tylko są niezbyt „eko”, ale też wydłużają czas weryfikacji przesyłki. Firma kurierska UPS (we współpracy z TerraCycle) opracowała rozwiązanie – opakowanie wielokrotnego użytku o nazwie Loop.

Loop to twarde opakowanie, w którym kurier przywozi produkty, a następnie zabiera je ze sobą (do czyszczenia i ponownego użycia). Rozwiązanie to zostało zaprezentowane na Światowym Forum Ekonomicznym i już wkrótce zostanie przetestowane w Paryżu i Nowym Jorku.

„Opakowania Loop nie tylko wyeliminują odpady opakowaniowe, ale także znacznie podwyższą komfort użytkowania produktów i wygodę zakupów” – zachwala Tom Szaky, dyrektor generalny TerraCycle.  

UPS Loop 

Loop to opakowanie, które może być wykonane z rozmaitych materiałów – stopów metali, szkła czy tworzywa sztucznego. Ma być trwałe i łatwe w czyszczeniu, a dzięki temu ekologiczne – wykorzysta się je wiele razy, a następnie odda do recyklingu. 

Pomysł wielokrotnych opakowań pojawił się już dawno, ale po drodze trzeba było wyeliminować wiele problemów, takich jak niezadowalająca trwałość, nieszczelność czy niewystarczająca ochrona przed efektami wstrząsów transportowych. UPS i TerraCycle przekonują, że wreszcie się to udało.

Jeśli zaplanowane na ten rok testy rzeczywiście zakończą się powodzeniem, to opakowania wielokrotnego użytku będą wykorzystywane regularnie w różnych częściach świata. Pozostaje więc tylko trzymać kciuki.

Źródło: UPS, Solski

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lkozierowski
  7
  zajebi.te
  • avatar
   kitamo
   3
   Podobne opakowanie mają inne firmy które przysyłają kurierów po towar - Sony ma skrzynie na tlewizory, krups podobne pudełko jak to tutaj na ekspresy do kawy itp.
   Nic odkrywczego ale bardzo przydatna rzecz bo może dzięki takiemu opakowaniu w końcu w UPS zaczną minimalnie szanować to co przewoażą - czasem jak dostaję paczkę to z sześcianu zmienia się w kule tak jest pognieciona. Może jak by musieli uwazac na takie opakowania to by mniej incydentów tego typu było.
   • avatar
    PIRAT_PL
    3
    Genialny patent zwłaszcza dla firm.
    Takie opakowanie w różnych rozmiarach rozwiązało by problem odpadów papierowych.
    Firma w której pracuje dostaje dziennie kilka do kilkunastu przesyłek kurierskich.
    Po nich zostają kartony (część wykorzystujemy jak się da) a reszta idzie w kosz.
    Średnio co 2 tygodnie czy półtorej kosz ten wielki na 4 kołach (1100L) jak wejdziemy i nogami ubijemy makulaturę to starczy na te 2 tygodnie. Zazwyczaj po tygodniu już klapa się nie domyka.
    Także pomysł takich opakowań świetny.