Gry

Operation Flashpoint: Red River - premiera w kwietniu

przeczytasz w 1 min.

Kolejna odsłona wojskowej serii pojawi się w sprzedaży za dwa miesiące.

 Warto przeczytać:
 

Dragon Age II tylko dla dorosłych

Ktoś tu czeka na nową, taktyczną strzelankę od Codemasters? Jeśli tak, to informujemy,  że niewiele czasu pozostało już do premiery - Codemasters potwierdziło dziś, że Operation Flashpoint: Red River zostanie wydane w Europie 13 kwietnia, a w USA o cały tydzień później. To właśnie wtedy będziemy mogli wyruszyć do ogarniętego wojną Tadżykistanu i sprawdzić swój refleks oraz zmysł taktyczny.

W grze będziemy mieli do dyspozycji kampanię składającą się z 10 misji, z którą będziemy mogli zmierzyć się sami lub z trójką przyjaciół - Codies zapowiadają bardzo dopracowany tryb kooperacji. Będzie też możliwość rozegrania krótkich potyczek, w których czwórka naszych zuchów zmierzy się z kolejnymi falami nacierających wrogów. Dla fanów filmu Helikopter w Ogniu też znajdzie się coś specjalnego - osobny tryb gry, w którym ruszamy na pomoc marines, uwięzionym w zestrzelonym śmigłowcu.

Operation Flashpoint: Red River wydane zostanie na PC, Xbox360 i PlayStation 3, a my trzymamy kciuki, aby gra spełniła oczekiwania wirtualnych taktyków i tych, dla których seria Modern Warfare jest zdecydowanie za mało realistyczna.

Źródło: bluesnews.com

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  10 misji troche mało, ale biorąc pod uwage trudność to i tak starczy na sporo godzin.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Co Codemasters zrobiło z tą grą to ręce opadają, nie ma to jak AA ;]
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie rozumiem czemu twórcy nie zrobią czegoś na wzór Operation Flashpoint tylko z nową grafiką. Przecie w OFP to się można było zagrywać godzinami i się nie nudziła. Jedyny problem tylko to to że grafa jest przestarzała
    • avatar
     d3boy
     0
     Z tym realizmem w OFP:Red River byłbym bardzo ostrożny. Odsyłam do jednego z ostatnich wywiadów udzielonych przez Siona Lentona (lider projektu), który sam powiedział, że model OFP:Dragon Rising, czyli 50% realizmu i 50%zabawy nie sprawdził się, dlatego Red River rezygnuje z realizmu na rzecz większej widowiskowości.

     OFP właśnie dlatego było takie niezapomniane, ponieważ łączyło elementy klimatu grozy, ciągłej nerwowości, realizmu i wysokiego poziomu trudności (1 save na misję). Aby przetrwać trzeba było de facto wrzuć się w żołnierza na wojnie. Tym tropem poszły kolejne gry Bohemia Interactive, dlatego szczerze polecam ArmA2 i dodatek Operation Arrowhead, a za sam fakt ich poziomu realizmu niech świadczy to, że program na ich bazie jest wykorzystywany do wirtualnych ćwiczeń przez amerykańskich Marines i żołnierzy innych armii świata.

     PS. W OFP strzelało się do Rosjan, nie do Niemców :P Koledze się epoki pomyliły :)