Drony

Oto broń na drony - może zdjąć bezzałogowca z prawie 2 km

przeczytasz w 1 min.

Firma DroneShield prezentuje DroneGun - broń, która skutecznie odcina drona od jego właściciela i pozwala wykurzyć intruza, zażegnując zagrożenie.

Inżynierowie z całego świata zdołali już stworzyć wiele różnych systemów, których zadaniem jest usuwanie z przestrzeni powietrznej dronów, zagrażających bezpieczeństwu lub naruszających spokój na terenie prywatnym. Wszystkie one mają jednak jedno poważne ograniczenie – aby zdjąć bezzałogowca muszą znajdować się blisko niego. DroneGun jest odpowiedzią na ten problem.

DroneGun zaprojektowany przez firmę DronShield to broń „zagłuszająca” (jammer), która jest w stanie odciąć latającego bezzałogowca od sygnałów GPS i GLONASS. Najciekawsza właściwość – jest w stanie zrobić to z odległości nawet 1,9 km. Celem DroneGuna nie jest więc jako taka destrukcja drona, lecz wypchnięcie go poza określony teren – broń zmusza go do lądowania lub powrotu do punktu startowego.

Firma DroneShield chwali się, że dzięki broni DroneGun jest w stanie nie tylko zażegnać zagrożenie, ale też (w niektórych przypadkach) zlokalizować nierozsądnych lub wręcz niebezpiecznych operatorów. Do tego urządzenie jest proste w użytkowaniu (nie wymaga szkoleń technicznych) i może być obsługiwane przez jedną osobę, choć swoje waży – około 6 kilogramów. Tymczasem zostawiamy was z filmikiem promującym to rowiazanie:

Firma DroneShield zresztą to nie żadni nowicjusze. Jej rozwiązania znane są na całym świecie, a z jej „tarczy antydronowej” korzystali między innymi twórcy filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, aby nikt nie podglądał prac i nie publikował nieautoryzowanych filmików w sieci. Skuteczność została wtedy potwierdzona.

Źródło: Engadget, DroneShield

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  9
  Jeszcze niech Amazon czy jak mu tam wprowadzi dostawy paczek dronami... :D
  • avatar
   Marc1n
   6
   Doskonałe narzędzie dla terrorystów.
   • avatar
    shamoth
    2
    Coś mi mówi że niektórzy wpadną na wspaniały pomysł hackowania tym telefonów z zainstalowanym Pockemon GO :D
    • avatar
     BluePandoraBox
     1
     do autora newsa - właśnie się nie sprawdziła, sami żeście opublikowali filmik na którym było widać hangar i sokoła milenium :P
     • avatar
      gehaes
      -9
      do obsługi (podobnie jak do utylizacji azbestu) będą zatrudniać Polaków, Ukraińców i Rosjan. reszta świata będzie pękać (w zasadzie słusznie) przed nadmierną emisją promieniowania o wysokiej częstotliwości, emitowanego w czasie obsługi. Polacy od przedszkola biegają z smartfonami przy uchu więc tu już co mózgu miało się zlasować to się zlasowało...