Aplikacje mobilne

Pakiet Microsoft Office debiutuje na Androidzie

przeczytasz w 1 min.

Smartfony potrafią coraz więcej, nie od dziś można korzystać na nich z aplikacji, które dobrze znamy z komputerów. Właśnie udostępniony został pakiet Microsoft Office.

Word, Excel i PowerPoint połączone w jednej aplikacji na Androida

Niektórzy mogliby szybko podnieść alarm, iż coś tu jest nie tak. Zacznijmy zatem od wyjaśnienia, iż kluczowe jest tutaj słowo pakiet. Word, Excel i PowerPoint już od dłuższego czasu oferowane są również w mobilnych wariantach, ale tylko jako oddzielne aplikacje. Pod koniec zeszłego roku zapowiedziany został pakiet Microsoft Office, dzięki któremu posiadacze smartfonów mieli zyskać wygodniejszy dostęp do poszczególnych aplikacji i gotowych już dokumentów, arkuszy oraz prezentacji.

Po pracach i testach, pakiet Microsoft Office w finalnej wersji został udostępniony posiadaczom smartfonów z systemem Google Android. Możecie pobrać go rzecz jasna ze sklepu Google Play.

Mobilny pakiet Microsoft Office wygląda na dobrze dopracowany, niektórym spodobać może się kilka dodatkowych funkcji. Producent chwali się przede wszystkim synchronizacją z aplikacją notatki systemu Windows 10, skanerem Office Lens, opcją szybkiego tworzenia plików PDF oraz czytnikiem kodów QR.

Pobierz Blender

Pakiet Microsoft Office na smartfonie, tablety pominięte

Słówko należy się także ograniczeniom. Korzystający nie ze smartfona lecz z tabletu nie mogą póki co cieszyć się z omawianego pakietu. Microsoft nie odpowiada na pytanie, czy taki stan rzeczy ulegnie zmianie. Nie jest też jasne, czy oddzielne aplikacje Office zostaną w pewnym momencie wycofane.

Pakiet Microsoft Office nie został też udostępniony na Apple iOS.

Źródło: Microsoft Office 365

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Nie nadążam za tą logiką: na 5" urządzeniu mogę mieć, a z 10" jest "niezgodne" przy czym elementy składowe już magicznie są zgodne.
  • avatar
   Agresor
   -4
   Ale macie obsówe, zainstalowalem go 8 stycznia, choć już był jakiś czas w sklepie Play....
   • avatar
    Rafs0n
    0
    No taka prawda pakiet office jest już długi okres czasu dostępny jak nie wcześniej (patrz 2018-2017)(na urządzeniach firmowych instalowałem w okolicach kwietnia 2019) a na samsungu A5 2017 miałem pre instalowany z wordem i excelem (nie wiem jak outlook ale pewnie też był już dostępny w sklepie play) i działało to całkiem zgrabnie
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     To on nie był zawsze dostępny na telefonach Samsung ? W 2016 miałem to na s7 jak dobrze pamiętam