Telefony

Palm Pixi - drugi smartphone z WebOS

przeczytasz w 1 min.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia na rynku powinien pojawić się drugi smartphone wykorzystujący system WebOS - Palm Pixi. Przypominamy, że pierwszym był Palm Pre, który jak dotąd cieszy się pozytywną opinią konsumentów.

Co takiego zaoferuje Pixi, czego nie znajdziemy w Pre? Zagraniczny serwis donosi, że Pixi będzie przede wszystkim tańszy. A to już spora zaleta. Biorąc pod uwagę, że operator Sprint obniżył cenę Pre na 149,99 dol., smartphone Pixi powinien kosztować ok. 100 dol.


Palm Pixi - drugi smartphone z systemem WebOS (Fot. Tom's Guide.com)

Palm Pixi zaoferuje 8 GB wewnętrznej pamięci, cyfrowy moduł fotograficzny o rozdzielczości 2 mln pikseli, klawiaturę QWERTY i 2,6-calowy ekran (320 x 400). Znajdziemy też baterię o pojemności 1150 mAh oraz złącze 3,5 mm dla słuchawek.

W sieci można znaleźć informacje, że Pixi jest lżejszy niż Pre, ale jest za to dłuższy. Jego grubość to z kolei 1,09 cm, czyli jest cieńszy od iPhone'a. Pixi nie jest sliderem, czyli nie ma wysuwanej klawiatury.

W wyposażeniu najnowszego smartphone'a firmy Palm znajdziemy też moduł GPS. Zabrakło zaś Wi-Fi, co jest niemałą wadą, a dodatkowo Pixi trafi tylko do oferty operatora Sprint.


Palm Pixi w jednej z pięciu oryginalnych wersji (Fot. Tom's Guide.com)

Co ciekawe, Palm chce pozwolić na personalizację telefonu. Firma udostępni 5 interesujących tekstur, którymi będzie można pokryć obudowę urządzenia. Nie wiadomo czy wybór nietypowego wyglądu wpłynie jakoś na końcową cenę Pixi.

WebOS na pokładzie

Przypominamy, że autorski system operacyjny WebOS radzi sobie z wielozadaniowością. Pozwala też zapisywać strony internetowe, by kolejno wyświetlać je w trybie offline. Jest to możliwe dzięki przeglądarce WWW opartej na silniku WebKit.

System Palma oferuje również inne, równie przydatne funkcje. Bez wątpienia może być traktowany jako jedna z najważniejszych cech smartphone'ów tej marki.

Źródło:Tom's Guide.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lightning
  0
  nawet nie za drogi - tylko dość słaby aparat
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   100$ to przecież bardzo niewiele a z modułem GPS to jeszcze tania nawigacja.
   • avatar
    szawel
    0
    Nie ma WiFi... ;)