Kamery

Panasonic HX-A500: kamera 4K do noszenia na głowie

przeczytasz w 1 min.

Sprzęt dla wyczynowców-gadżeciarzy.

Panasonic HX-A500 kamera wygląd

W ofercie firmy Panasonic pojawił się sprzęt dla wyczynowców-gadżeciarzy. HX-A500 to pierwsza kamera pozwalająca na rejestrowanie materiałów o rozdzielczości 4K Ultra HD, którą montujemy na głowie, dzięki czemu docenić powinni ją przede wszystkim sportowcy. Urządzenie składa się w rzeczywistości z dwóch połączonych ze sobą za pomocą przewodu elementów – wspomnianego już obiektywu oraz głównej jednostki sterującej.

Sama idea nie odbiega za bardzo od takich urządzeń jak chociażby Sony Action Cam czy GoPro. Tym jednak co wyróżnia kamerę Panasonic HX-A500 jest możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K z zachowaniem prędkości 25 klatek na sekundę. Zgodnie ze specyfikacją model ten pozwala także na rejestrowanie materiałów Full HD (50 FPS), 720p (100 FPS) oraz 480p (200 FPS) – każdy więc powinien znaleźć opcję dla siebie.

Co ciekawe, użytkownik nie jest skazany na nagrywanie „w ciemno”, co jest minusem większości tego typu urządzeń. Wspomniana bowiem we wstępie jednostka sterująca została wyposażona w niewielki, 1,5-calowy wyświetlacz, umożliwiający podgląd czy nasz obiektyw został ustawiony prawidłowo. Ponadto producent wyposażył urządzenie w moduł NFC, dzięki któremu możemy podłączyć tablet lub smartfon i tym samym uzyskać zdalny wyświetlacz.

Kamera Panasonic HX-A500 została wyposażona w procesor obrazu Crystal Engine Pro+, a także cechuje się obecnością stabilizacji obrazu EIS. Zgodność z certyfikatem IPX8 gwarantuje z kolei możliwość nagrywania pod wodą na głębokości maksymalnie 3 metrów przez pół godziny. Może i niewiele, ale przynajmniej uratuje urządzenie przed awarią po przypadkowym lądowaniu w basenie.

Premiera kamery planowana jest na maj bieżącego roku. Sugerowana cena detaliczna to z kolei 379,99 funtów, co oznacza, że chętni muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 2000-2200 złotych.

Źródło: SlashGear, Engadget

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pietrov
  7
  Przy pomocy tego urządzenia można by dziewczynie zrobić kolonoskopie, zakładamy na "wacka" i badamy. Pomyślcie o ile to zmniejszy zachorowalność na raka :D
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   Obraz jest strasznie zakrzywiony po bokach. Kabelek mógłby być dłuższy i cieńszy. Nie napisali ile czasu to działa na wbudowanym aku (w pełnej rozdzielczości) bo pewnie nie ma sie czym chwalić jak okularki google glass.
   • avatar
    kot-kreskowy
    2
    Mi się podoba
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     aż oczy bolą od tego "rybiego oka".
     • avatar
      Franz
      1
      Nic ciekawego poczekam na kamerki 8K
      • avatar
       b1tzz
       -1
       Sposoby wykorzystania kamery zaproponowane w reklamie są co najmniej śmieszne :D
       • avatar
        ECRYGIGS
        0
        Kamera fajna gdyby nie te rybie oko widać to doskonale na filmie w 3:50s. jak balustrada jest zakrzywiona. Przypomina to robienie panoramy za pomocą Note 3:)