Bezpieczeństwo

Panda Security 2010 najlepszym antywirusem

przeczytasz w 1 min.

Program Panda Security 2010 zdobył 1. miejsce w teście programów antywirusowych, które przeprowadza prestiżowa organizacja AV-Test.org na zlecenie magazynu Komputer Świat (nr 24/2009). Panda Security osiągnęła skuteczność 99,9%.

Program Panda Security osiągnął skuteczność 99,9%, wykrył prawie wszystkie zagrożenia, nie rozpoznając jedynie 229 z nich, co jest najlepszym wynikiem w teście; dla porównania produkt firmy Kaspersky nie zdołał zablokować ponad 5 tys. wirusów.

Rozwiązania Panda Security w wersji 2010 zostały stworzone specjalnie z myślą o zapewnieniu maksymalnej ochrony przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera. Dzięki technologii Kolektywnej Inteligencji produkty Panda Security 2010 mają o 80 proc. zwiększoną wydajność w porównaniu do wersji wcześniejszych. Rozwiązania oferują również o 60 proc. większą szybkość wyszukiwania i o 40 proc. większą szybkość pobierania, wykorzystując tylko 8 MB pamięci komputera.

Technologia Kolektywna Inteligencja umożliwia  gromadzenie „w chmurze”, jak popularnie określa się Internet, informacji o złośliwym oprogramowaniu w celu automatycznego rozpoznawania i klasyfikowania nowych wirusów. Proces analizy i eliminacji nowego zagrożenia zajmuje tylko kilka minut. W odróżnieniu od tradycyjnych metod ochrony nie są w tym celu angażowane zasoby komputera użytkownika. Kolektywna Inteligencja jest więc połączeniem technologii lokalnej detekcji z przetwarzaniem w czasie rzeczywistym w tzw. „chumrze”, co zapewnienia maksymalną ochronę przy minimalnym wykorzystaniu zasobów komputera.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  A gdzie ESET?
  • avatar
   Huntcold99
   0
   No na pewno polece kupić sobie Pande bo jest o 0,8% bardziej skuteczna...lol
   • avatar
    mszark
    0
    Nie ważne jaki procent. Ważne że na wykresie kaspersky wygląda jakby był o ponad połowę mniej skuteczny. Ludzie się na to nabierają.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ja nie mam dobrych wspomnień z Pandą natomiast Kaspersky jak najbardziej.
     • avatar
      adivxv5
      0
      Jasne już w to wierzę :P
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ja wiem tylko jedno jak uzywam aviry free to musze robic formata co 3 miechy jak uzywalem kasperskiego to minimum rok bez formatowania
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        cos mi nie pasi ten komputer swiat - DLAZEGO NIE UMIESCILI TAK POPULARNEGO PROGRAMU ANTYWIRUSOWEGO????????!!!!!!! Co? 100% to by bylo za duzo i NOD by mial o polowe wiekszy slupek od panda??????????

        Dokladnie - ludzie sie na to nabieraja
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Bez ESET'a to nie robota ;)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          ESET nie jest tak popularnym programem za granicą jak w Polsce. W innych krajach produkty ESETa uważa się za niższą półkę. Kaspersky był dobry, ale kilka lat temu... dzisiaj nie wypada najlepiej na tle innych programów, a do tego zdecydowanie bardziej obciąża kompa niż poprzednie wersje. G DATA dobrze chroni, ale spowalnia internet i pracę kompa dla uzyskania najlepszego poziomu bezpieczeństwa. Ja używam pandy i jestem zadowolony, a do tego cieszą mnie wyniki długoterminowego testu od KŚ, gdzie mamy dobre porównanie. Nie wierzę w moc produktów McAfee - ta firma do mnie nie przemawia.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           każdy będzie interpretował te wyniki jak mu się podoba... w jednym teście Panda wygrywa, w drugim już jest 3:)

           a najbardziej śmieszą mnie zarzuty dlaczego nie ma ESETa:)
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            nie ważne kto wygrał. liczy się to, tak naprawdę jak wygląda wykrywalność i czy zamula program kompa