Gadżety

Parasolka, którą potrzyma ci dron

przeczytasz w 1 min.

Jeżeli też nie znosisz tego, że w deszczowy dzień masz tylko jedną wolną rękę, bo drugą musisz trzymać parasol, Japończycy spieszą z pomocą. Do zestawu powinny być chyba jednak dołączane stopery.

Pomysł na ten gadżet to jeden z tych, które mogą wydawać się genialne, ale w rzeczywistości raczej daleko im do takich. Japończycy postanowili mianowicie pomóc ludziom, dla których trzymanie parasola w deszczowy dzień stanowi zbyt duży dyskomfort i sprawić, by mógł ich wyręczyć… dron.

Na pierwszy rzut oka wygląda to jak zwykły parasol, do którego został przymocowany dron. I w sumie słusznie, bo tym właśnie jest ten wynalazek. Plusy tego rozwiązania? Po pierwsze: brak zmęczenia, po drugie – uwolnienie rąk, dzięki czemu można wygodnie grać na swoim wodoszczelnym smartfonie.

Zdaje się jednak, że minusów jest zdecydowanie więcej. Każdy bowiem, kto miał kiedykolwiek styczność z dronem, wie, że to małe ustrojstwo potrafi narobić mnóstwo hałasu, co może „trochę” przeszkadzać, gdy pozostaje cały czas kilkanaście centymetrów nad głową. Można mieć również obawy o bezpieczeństwo, choć przedstawiciele firmy Asahi Power Service zapewniają, że w rynkowej wersji będą odpowiednie osłonki.

Drony mogą mieć mnóstwo ciekawych i praktycznych rozwiązań. Podtrzymywanie parasolki nie jest raczej jednym z nich. Do tego autorzy chcą wycenić swój wynalazek na 275 dolarów. Ci, którzy bardzo potrzebują dwóch rąk podczas deszczu, lepiej chyba zrobią, kupując …parasol na głowę.

Źródło: Digital Trends, Root Check

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  6
  "Pomysł na ten gadżet to jeden z tych, które mogą wydawać się genialne" Taa, chyba przy bezwietrznej mżawce, bo jak zacznie wiać to co on niby zrobi ?
  • avatar
   roman106
   6
   Czas pracy góra 8 minut... naprawdę bardzo praktyczne na spacery.
   • avatar
    dariozpata
    -13
    Parasole to obciach! Chodzą z nimi tylko leszcze! Goście w ulewne dni noszą kurtki i spodnie z Gore Tex!
    • avatar
     Flashback
     0
     Parasole chronią nie tylko od deszczu, ale również od słońca. Kiedy nie wieje i jest bardzo gorąco można wybrać się na 8 minutowy spacer w cieniu.