Gry

Sympatyzujesz z X-COM? Ta propozycja również powinna Cię zainteresować

przeczytasz w 2 min.

Seria X-COM cieszy się sporym uznaniem sympatyków strategii. Nie zanosi się na premierę kolejnej jej odsłony, ale solidną alternatywą powinno okazać się Phoenix Point.

Phoenix Point wreszcie doczeka się premiery

Za prace nad Phoenix Point odpowiedzialne jest studio Snapshot Games. Jego przedstawiciele od początku nie ukrywali, iż pokuszą się o nawiązania do serii X-COM właśnie. Gracze będę musieli przeciwstawić się pozaziemskiemu zagrożeniu i postarać się odzyskać panowanie nad naszą planetą. Najistotniejszy element rozgrywki to turowe, taktyczne walki, ale trzeba będzie też rozwijać nowe technologie i starać się budować sojusze, które pomogą zjednoczyć ludzkość. W kontekście walk sporym utrudnieniem będzie adaptacja wrogów do panujących warunków i zachowań gracza. Mają zapamiętywać stosowaną taktykę i przygotowywać obronę przed użytą już bronią. Oznacza to, że każde kolejne starcie będzie trudniejsze i może wymagać innych rozwiązań.

Gra miała zadebiutować jeszcze w 2018 roku, ale premierę kilka razy przesuwano. Zapowiadano, iż Phoenix Point zadebiutuje 3 września, co wydawało się terminem ostatecznym, ale i on nie został dotrzymany. Tym razem nic się jednak już nie wydarzy Phoenix Point będzie dostępny na PC od jutra, 3 grudnia. Zainteresowani znajdą tę strategię na Epic Games Store. Na Steam gra zawita dopiero za rok.

Takiego komputera potrzeba do zabawy z Phoenix Point

A skoro mowa o grze zmierzającej na PC, warto zapoznać się z jej wymaganiami sprzętowymi. Wydaje się, że nie powinny one wywołać dużego zaskoczenia i dla większości graczy przedstawione przez twórców konfiguracje będą w zasięgu.

Minimalna konfiguracja sprzętowa:

 • system operacyjny: Windows 10, 8, 7 SP1+ (64-bitowy)
 • procesor: Intel Core i3 / AMD Phenom II X3
 • 8 GB RAM
 • karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon R9 270

Zalecana konfiguracja sprzętowa:

 • system operacyjny: Windows 10, 8, 7 SP1+ (64-bitowy)
 • procesor: Intel Core i5 3 GHz / AMD serii FX 3,2 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon R9 390X

Czy Phoenix Point trafi na konsole?

Jeśli natomiast chcielibyście zagrać w Phoenix Point na konsolach, to będzie taka możliwość, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość. Gra trafi na Xbox One i PlayStation 4, ale nie ujawniono jeszcze, kiedy dokładnie się to stanie.

Źródło: Phoenix Point

Warto zobaczyć również:

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  X-COM EnemyUnknown + XCOM EnemyWithin trafił na Androida oraz iOS.
  Jeśli Phoenix Point jako turówka również trafi na mobilne ekrany dotykowe, kupię.
  • avatar
   owen444
   0
   ehh szkoda ,,że nie zrobia porzadnego X-com cos jak UFO ENEMY UNKNOWN w naszych czasach i bez tej cukierkowej grafiki powinno byc mroczne realistyczne i bez fajerwerków wodotrysków