Internet

Ruszyła polska wersja serwisu Pinterest

przeczytasz w 1 min.

Wirtualne tablice korkowe po polsku.

Pinterest wygląd

Pinterest to bardzo popularny na świecie serwis społecznościowy, na którym użytkownicy mogą umieszczać i kolekcjonować materiały wizualne wszelkiego typu. Teraz twórcy chcą podbić także nasz kraj – portal oficjalnie zadebiutował w polskiej wersji językowej.

Pinterest to swego rodzaju „wirtualna tablica korkowa”. Użytkownicy tworzą swoje kolekcje tematyczne poprzez przypinanie („pin”) interesujących ich – głównie inspirujących – materiałów wizualnych, a więc zdjęć i filmików. Gdy coś nas zainteresuje – wystarczy przypiąć wirtualną pinezkę i w przypadku potrzeby – przenieść się na stronę zawierającą „przypięty” artykuł czy materiał. 

Jest to jednak portal społecznościowy. Dlatego też możemy przeglądać tablice innych i następnie, jeśli coś nam się spodoba, skomentować, polubić bądź przepiąć wybrane materiały. Jeśli zbiory któregoś użytkownika szczególnie nam się podobają – możemy zacząć śledzić jego poczynania i być stale na bieżąco. Sposobów na wykorzystanie serwisu Pinterest jest wiele – zarówno w życiu codziennym, jak i w celach biznesowych. 

Pinterest logo

Źródło: Pinterest

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  O mój boże... następny serwis społecznościowy... Zapisz się człowieku do 3 takich i już możesz iść na bezrobocie, bo na pracę nie będzie czasu. Jak to ostatnio moja znajoma powiedziała (słowa jej szefa): "No nie mów, że nie wchodzisz na fejsa podczas pracy...?" (który sam siedzi).

  Nigdy nie zrozumiem, dlaczego ten cały cyrk jest tak bardzo popularny pośród ludzi. Pewnie chodzi o "lajki", bo im więcej, tym człowiek ma większe poczucie własnej wartości. To zupełnie tak samo jak z bitcoinem :) Wszystko wirtualne, sztuczne i bezbiegunowe.
  • avatar
   raffal81
   4
   Niestety, robi się to z czego ma sie zyski. Portale społecznościowe sa bardzo popularne, ja sam używam FB i nie uwazam by w jakis sposob wpływało to na moje zycie. To samo moge powiedziec o tym portalu BENCHMARK przesiaduje tu codziennie, FB sluzy mi jednak bardziej do komunikacji.

   Nie dajmy sie zwariowac, takie portale nie sa czyms zlym do póki nie dorwie sie do nich stado gimbazy, lajki, kotki, pieski, łańckuszki i robi sie z tego burdel.
   • avatar
    michal0120
    1
    facebook skończy jak nk bo ludzie będą wchodzić na to dziadostwo
    • avatar
     Sakret
     1
     kolejny instagram masakra -.-
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      pierdoły u mię w okolicy to tylko stare cioty zostały na nk i fb młodzi nie są tacy głupi. są wyjątki ale i tak moda na społecznościowe syfy jest grubo przesadzona
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Kolejne narzędzie dla egocentryków nie mających pomysłu na to co robić w wolnym czasie.