• benchmark.pl
 • Pioneer zapowiada nagrywarkę Blu-ray ośmiokrotnej prędkości

Pioneer zapowiada nagrywarkę Blu-ray ośmiokrotnej prędkości

przeczytasz w 1 min.

Pioneer zapowiada wprowadzenie na rynek swojej pierwszej wewnętrznej nagrywarki Blu-ray/DVD/CD, zdolnej do nagrywania „niebieskich” nośników z prędkością 8x. Została ona oznaczona symbolem BDR-S03J i jest oferowana w dwóch wersjach kolorystycznych – z czarnym (BDR-S03J-BK) oraz białym (BDR-S03J-W) panelem przednim.

Napęd dysponuje buforem danych o pojemności 4 MB i przeznaczony jest dla interfejsu Serial ATA 3 Gbps. Jeśli chodzi o prędkości nagrywania przez BDR-S03J, wynoszą one 8x dla nośników BD-R i BD-R Dual Layer, 16x dla DVD+R i DVD-R, 8x dla DVD-R Dual Layer, DVD+R Dual Layer i DVD+RW, 6x dla DVD-RW, 32x dla CD-R i 24x dla CD-RW.

Konstrukcja jest zapowiadana jako odporna na kurz, dzięki czemu optyka i mechanika napędu powinna bezproblemowo służyć przez wiele lat. BDR-S03J wykorzystuje również technologię Disc-Resonance Stabiliser, która ma za zadanie kontrolować przepływ powietrza w napędzie w taki sposób, aby zminimalizować wyginanie się płyt, które występuje przy dużych prędkościach obrotowych. Pioneer nie zapomniał również o ograniczeniu generowanego przez nagrywarkę hałasu. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby krążące w niej powietrze wydawało jak najmniejszy szum. Do tego prędkość obrotowa płyty dostosowywana jest do bieżącego wykorzystania napędu – na przykład podczas oglądania filmu, czy słuchania muzyki, pozostaje ona niska.

Nowa nagrywarka Pioneera ma pojawić się na rynku w styczniu 2009 roku, a jej zapowiadana cena to 400 dolarów.
 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Jak cena będzie z 4 razy mniejsza, to może w końcu BR trafi pod strzechy..
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że BR walczyło tak długo i namiętnie z HD DVD a na końcu się okazuje że nie może pokonać DVD. A popularności DVD nigdy nie zdobedzie ponieważ kończy się era nośników optycznych. Dyski przenośne standardowego typu jak i flash są tak tanie że nie warto inwestować w nagrywarki i płyty. Jeżeli będę chciał obejrzeć film w jakości HD to ściągnę go przez internet na dysk komputera do którego będę miał podłączony telewizor. Wbrew pozorom Toshiba nie wyszła tak źle na wojnie formatów.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Tak tylko uświadom to jeszcze producentom i wytwórnia które niechętnie chcą podporządkować się np iTunes bo stracą prace. Zawsze będą jakieś nośniki w postaci kompaktów, mniejsze większe ale będa. No chyba że będziemy mieć kiedyś bezprzewodowego pendriva wszytego w skórę o pojemności paru terabajtów.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     http://www.technoblog.pl/blog/1,84945,5997590,Plyta_CD_umiera__Nareszcie_.html

     Pieniążki same ich o tym przekonają. A co do nośników. Za 100 PLN możesz kupić 16GB pendrive'a, za 250 PLN 160GB przenośny dysk 2,5 cala, za 600 PLN 1TB przenośny dysk 3,5 cala. Po co mi płyty?