• benchmark.pl
  • Mobile
  • Otwarta platforma rzeczywistości wirtualnej OSVR teraz także na systemie Android
Mobile

Otwarta platforma rzeczywistości wirtualnej OSVR teraz także na systemie Android

przeczytasz w 1 min.

Uznać należy to za kolejny krok w stronę zapewnienia jak najszerszego dostępu do platformy.

OSVR

Rzeczywistość wirtualna to temat, który poruszany jest coraz częściej. Tym razem wspomnieć wypada o nowych doniesieniach z obozu twórców Open Source Virtual Reality (OSVR).

Jeśli do tej pory o rozwiązaniu tym nie słyszeliście to wyjaśniamy, iż mowa tutaj o otwartej platformie rzeczywistości wirtualnej, której celem jest stworzenie nowego, dostępnego dla wszystkich zainteresowanych, standardu dla urządzeń i gier VR. Projekt ma się coraz lepiej, czemu najnowsze informacje bezsprzecznie dowodzą.

Oprogramowanie OSVR udostępnione zostało bowiem na system Google Android. Uznać należy to za kolejny krok w stronę zapewnienia jak najszerszego dostępu do platformy, po ogłoszeniu dystrybucji software’u OSVR dla Windows i Linux.

Poza tym, nowa wersja Hacker Dev Kit 1.2 została właśnie skierowana do dystrybucji i trafiła już do wybranych członków społeczności OSVR. Najciekawszą nowością jest fakt, iż nowy headset pozwala na śledzenie położenia użytkownika z pomocą podczerwieni.

Warto dodać też, że do współpracy przy wspomnianej platformie dołączyło 22 nowych partnerów, tym samym umacniając pozycję OSVR jako największej platformy tego rodzaju na świecie.

Źródło: Razer

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    2
    Przyda się do przeglądania sklepu Play