Konsole do gier

Ach, szkoda gadać. Sony potwierdza czarny scenariusz czekających na dostawy PlayStation 5

przeczytasz w 1 min.

Bezpośrednio dotknęły Cię problemy z dostępnością podzespołów komputerowych czy nowych konsol? Niestety, póki co nie zanosi się na poprawę sytuacji, z czym nie kryje się już nawet Sony.

PlayStation 5 będzie brakować jeszcze przez rok

O ile Microsoft, a w zasadzie jego przedstawiciele zabierali głos w sprawie dostępności Xbox Series X i Xbox Series S, w przypadku Sony mieliśmy do czynienia z głosami z zewnątrz. Teraz się to jednak zmieniło, ponieważ rąbka tajemnicy uchylił w ostatnim wywiadzie Hiroki Totoki, dyrektor finansowy Sony. Niestety, nie przekazał informacji, które mogłyby ucieszyć graczy.

Jak stwierdził, Sony póki co nie spodziewa się całkowitego rozwiązania problemów z dostawami PlayStation 5. Sytuacja wciąż wygląda na tyle niekorzystnie, że konsol będzie brakować prawdopodobnie w całym obecnym roku podatkowym, który kończy się 31 marca 2022 roku. Pokrywa się to z głosami, jakie nie tak dawno popłynęły z obozu firmy Foxconn.

„Jak powiedziałem wcześniej, dążymy do większej sprzedaży niż w przypadku PS4 [w 2 roku od premiery - przyp. red.]. A czy możemy drastycznie zwiększyć podaż? Nie, to mało prawdopodobne.”

Problem są nie tylko półprzewodniki

Co ciekawe, Hiroki Totoki wspomniał nie tylko o niedoborach półprzewodników, o czym powszechnie wiadomo, ale również o innych czynnikach utrudniających produkcję. Nie poświęcił im jednak więcej uwagi, nie został również dopytany. Tak czy inaczej producent mocno liczy na większą sprzedaż niż w przypadku PlayStation 4, co przy omawianych problemach pokazuje tylko, jak duże jest zainteresowanie nową konsolą.

„Niedobór półprzewodników jest jednym z czynników, ale są też inne, które będą miały wpływ na wielkość produkcji. Obecnie chcemy dążyć do przebicia sprzedaży 14,8 miliona egzemplarzy w drugim roku, jaka miała miejsce w przypadku PS4.”

Nie wypada nie zapytać, czy udało Wam się kupić PlayStation 5? I jeśli tak, to za ile?

Źródło: videogameschronicle

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Witalis
  5
  Dlatego jako fan PS kupiłem Xboxa-x i jestem bardzo zadowolony...
  • avatar
   saser
   1
   Dlatego jako fan dobrych gier, gram po prostu w gry. Reszta to szczegóły.
   • avatar
    CyberdyneSystems
    1
    Od grudnia mam Playstation 5 a i tak nie mam w co grać gdyż gry które wychodzą na ta platformę są całkowicie nie dla mnie mowa tutaj o Demon Soulsach teraz Returnal jedyna nadzieja w HZD:2.
    Minęło 5 miesięcy a ja zagrałem Ghost of Tsushima w 60 kl/s i miałem zagrać również ponownie w Days Gone ale wychodzi na komputery osobiste więc się wstrzymałem.
    Konsola się kurzy więc jeśli nie jesteście fanami Rogalików i Soulsów to nie ma co płakać że się nie posiada jej w domu.
    • avatar
     Sander Cohen
     0
     Dlatego jako fan PS kupilem PS w normalnej cenie na preorderze i odebralem w dniu premiery. :-)
     • avatar
      memekaice
      0
      Dlatego jako fan Benchmark.pl nie kupie Ps ani X-klocka:)
      • avatar
       Erikson83
       0
       I to będzie gwóź do trumny ps5. Xbox ich pozamiata a ci se będą czekać i czekać....