Konsole do gier

Playstation nabiera rozpędu, Nintendo traci

przeczytasz w 0 min.

Po kilku miesiącach nie najlepszej sprzedaży Playstation 3, coś wyraźnie drgnęło. Dane sprzedaży konsoli w Stanach Zjednoczonych pokazują, że producent otrzymał przed świętami niezły prezent. Sprzedaż PS3 w październiku i listopadzie wzrosła o 285% co jak na ten segment urządzeń jest wręcz niewiarygodnym wynikiem. W listopadzie japońskiemu producentowi udało się sprzedać 466 tysięcy konsol PS3, blisko pół miliona „dwójek” oraz 567 tys. PSP.

Z pewnością tak dobry wynik udało się uzyskać dzięki cięciom cenowym jakie przeprowadzono zarówno Stanach jak i Wielkiej Brytanii.

Tymczasem, gdy Sony zaciera ręce, Nintendo może bić się w pierś a wszystko to przez niewłaściwe oszacowanie zapotrzebowania na konsolę Wii. Producent nie przewidział tak dużego zainteresowania i w efekcie nie był w stanie przygotować odpowiedniej ilości urządzeń. Obliczono, że firmie w okresie przedświątecznym przejdzie koło nosa ponad miliard dolarów. Co wydarzy się dalej, tego jeszcze nie da się przewidzieć. Póki co, Wii okazuje się produktem wyraźnie deficytowym.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!