Płyty główne

Płyta Foxconna pod Core i7 w nieco tańszej wersji

przeczytasz w 1 min.

Foxconn nie stoi w miejscu. Po premierze swoich topowych płyt głównych BloodRAGE i BloodRAGE GTI zamierza wydać produkt dla nieco szerszej rzeszy odbiorców. Będzie nim kolejna płyta z X58 na pokładzie o oznaczeniu Quantum Force.

Na laminacie tradycyjnie znajdziemy trzy sloty na moduły pamięci DDR3, dwa PCI-Express 2.0 x16, sześć portów SATA 3.0 Gbps, dwa eSATA, podwójną kartę sieciową Gigabit Ethernet oraz zestaw przycisków bardzo cenionych przez overclockerów - Power i Reset.

Cięcią poddana została sekcja zasilania - w tym modelu będzie to 6 faz. Quantum Force będzie dostępne pod koniec tego miesiąca w cenie około 210 $.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ech... gdyby dalej dolar był w okolicy 2 zł, to faktycznie byłaby okazja, a tak to i tak drożyzna...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   210$ x 3,50 = 735 zł. Czyste zdzieranie i to w najlepszym wydaniu. Ta płyta jest po prostu biedna. Za podobną konfigurację pod socket LGA775 wzięliby pewnie ok 350 zł, a tak mamy chipset X58 i kosimy kasę z ludzi chcących zaoszczędzić na płycie. 3 gniazda pamięci za taką cenę??? Rozumiem, że to mimo wszystko jest triple channel, ale można było włożyć więcej gniazd. Dalej 6 fazowe zasilanie. Do quada? Wolne żarty (TDP na poziomie 130W wymaga pożądnego zasilania). Overclocking na takiej płycie nie wchodzi w grę w takiej sytuacji (z całym szacunkiem). To jest podobny pomysł do płyty Gigabyte z 4 gniazdami pamięci....
   *Dla porównania za 790 zł kupiłem płytę Gigabye X58-DS4 i jest nieporównywalnie lepsza.(Niestety teraz kosztuje ok 900zł dzięki zmianom w kursie naszej kochanej waluty)

   btw Autor się nie postarał cytat: "dwa PCI-Express 2.0 x1" chyba szóstki brakuje.....
   • avatar
    Woopy
    0
    btw relliart się pomylił cytat: "płytę Gigabye X58-DS4" chyba literki t brakuje...