Internet

Kolej na Google Maps. PKP podbija internet

przeczytasz w 1 min.

Aplikacja Google Maps na obszarze Polski zaczęła proponować podróż z PKP. Można w ten sposób kupić bilet na pociąg, ale to wszystko wcale nie jest proste.

W Google Maps pojawiła się integracja z usługami największego polskiego przewoźnika kolejowego: PKP Intercity. W popularnym lokalizatorze możemy znaleźć pasujące nam połączenia kolejowe, ale równie łatwo zrezygnować z tak trudnej w realizacji podróży. O co chodzi?

Połączenia kolejowe w Google Maps

Wyznaczając trasę w Google Maps możemy trafić na propozycję połączenia kolejowego. Aplikacja pokazuje nam szczegóły trasy, a nawet proponuje zakup biletu. W tym momencie rzuca nas jednak na głęboką wodę, czyli w objęcia PKP Intercity.  

Sfinalizować zakup musimy na stronie internetowej przewoźnika i dlatego w mapach Google nie znajdziemy każdego pociągu, który toczy się po polskich torach. Brakuje tam połączeń realizowanych przez lokalnych przewoźników (Koleje Śląskie, Mazowieckie, Malopolskie itd.), zdarza się także, że propozycja zakupu biletu dotyczy pociągu, który startuje za wiele godzin. 

Połączenia kolejowe w Google Maps na pół gwizdka 

Wyszukiwanie połączeń kolejowych to od dziesięcioleci zadanie, z którym radzą sobie tylko zdeterminowani podróżni i pociągi w Google Maps wiele w tej kwestii nie zmieniają. Jest nawet gorzej, ponieważ lokalizator Google nie tylko nie podpowiada nam, żeby szukać gdzie indziej, ale nawet nie sugeruje pobrania aplikacji PKP Intercity

Tymczasem ogromnym problem dla użytkownika Google Maps, który miałby skorzystać z PKP po raz pierwszy, może być też strona PKP Intercity. Musi on poradzić sobie z logowaniem, prawidłowo przyznać do wszystkich zniżek i zorientować jak pobrać bilet. Rozleniwiony prostotą obsługi lokalizatora użytkownik ma prawo stracić cierpliwość.

PKP Intercity, X

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  RAQ73
  0
  pkp..... hahahahaha!!!

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login