Internet

Poczuj się, jakbyś znów był w latach 80.

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

W Internet Archive pojawiła się kolekcja 4am. To zbiór 500 aplikacji tworzonych z myślą o Apple II, które można uruchomić w przeglądarce.

Apple II

W lutym zapraszaliśmy was w podróż do lat 90., podczas której mogliście (i nadal możecie) sprawdzić w przeglądarce ponad 1500 aplikacji przeznaczonych na Windows 3.1. Dziś zachęcamy was do cofnięcia się w czasy jeszcze sprzed Windowsa 3.1 – do lat 80. i programów pisanych na Apple II.

Pierwsza wersja komputera Apple II pojawiła się w sprzedaży w 1977 roku. W latach 80. ubiegłego wieku maszyna zyskała bardzo dużą popularność, a liczba dostępnych aplikacji znacząco się zwiększyła. Programy te miały swój niepowtarzalny klimat i dzięki Internet Archive nie odejdą one w zapomnienie.

Apple II archiwum

W ramach Internet Archive otwarta została kolekcja 4am, na którą składa się ponad 500 programów przeznaczonych na komputery Apple II. Co ważne, każdą z tych aplikacji jesteśmy w stanie uruchomić dzięki wbudowanemu w serwis emulatorowi JSMESS. W skład kolekcji weszły popularne gry i programy.

Jeśli więc chcecie zobaczyć (lub przypomnieć sobie) jak kształtowała się historia komputerowych programów, serdecznie zachęcamy:

Apple II Library: The 4am Collection w Internet Archive

Źródło: SlashGear, Internet Archive. Foto: Apple

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  C-64 rulez !
  4
 • avatar
  kristof080
  Bo nie ma 4K i 60fps
  2
 • avatar
  tymczas_dla_TSa
  Jakoś nigdy nie dane mi było mieć appla w tamtych czasach, był to pc zupełnie poza moim zasięgiem i wybierało się maszyny konkurencji jak atari xl, później jego starszego 16bitowego brata.
  Wiele z tych aplikacji jest dostępna właśnie na pc, które w tamtym okresie posiadałem, stąd znam wiele (a może i prawie wszystkie).
  Jest to jednak świetna okazja, aby usiąść, przypomnieć sobie dobre lata kiedy było się "kilka lat wstecz", a świat it wyglądał "trochę inaczej".
  2
 • avatar
  kitamo
  gimby nie znajo :D
  -3