Drony

Piękna Polska z lotu… drona

przeczytasz w 1 min.

Przez ostatnich 10 miesięcy autorzy bloga Podróżniccy za pomocą umieszczonej na dronie kamery nagrywali dziesiątki pięknych miejsc i budowli.

Polska Dron

Przez ostatnich 10 miesięcy Ania i Jakub Górniccy – autorzy bloga Podróżniccy – jeździli po całym kraju, aby za pomocą umieszczonej na dronie kamery nagrywać dziesiątki pięknych miejsc i budowli – góry, zapory, kościoły, zamki czy pałace. Owocem jest „Polska z drona” – seria niesamowitych filmików ukazujących nasz kraj z nieznanej dotąd perspektywy.

Na oficjalnej stronie projektu znajdziemy obecnie ponad 50 materiałów podzielonych na kategorie tematyczne, takie jak przyroda, obiekty sakralne, zamki i pałace czy architektura. W ciągu najbliższych dwóch tygodni liczba filmików – zgodnie z zapowiedzią twórców – ma się podwoić. Zatem choć projekt jest na półmetku, już teraz zachęcamy do oglądania tych materiałów, bo… cóż, naprawdę warto.

Jak dobierane były filmowane miejsca? Przede wszystkim twórcy chcieli dotrzeć do zarówno mało znanych, jak i tych najpopularniejszych miejsc (choć tych często nie można było nagrać ze względu na znajdujące się w pobliżu lotniska), które zdecydowanie warto w naszym kraju zwiedzić. Jak piszą na swoim blogu – lista liczy już ponad 300 miejsc. Możemy być zatem spokojni – bo choć w tym roku więcej niż 100 filmików raczej się nie pojawi, to kontynuacja projektu nadejść ma już w przyszłym.

Jak oglądać „Polskę z drona”? Twórcy odpowiadają – „z zachwytem przede wszystkim!”. I jest to całkowicie zrozumiałe. Jeśli jednak chodzi o czysto techniczną stronę – wystarczy przejść na stronę projektu „Polska z drona”.

Polska dron lista

Źródło: Podróżniccy, Facebook

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kremowykac
  2
  Zawsze mnie interesowały takie filmiki z "lotu ptaka".
  Jeżeli ktoś jeszcze nie widział to:
  http://travelbydrone.com/
  Bardzo ciekawa strona z filmami wykonanymi przy pomocy drona.
  • avatar
   Q'bot
   1
   Szkoda, że tak kiepskiego copter'a wykorzystali do tych celów.. aż nieprzyjemnie sę ogląda takie majtanie na boki obrazem...
   • avatar
    jkbrenna
    1
    juz moga Bisness Plan napisac i o Unijne dodatki poprosic...dostana 80 tys zlo na osobe...
    • avatar
     Grzywacz
     -1
     Wszystko pięknie i fajnie, szkoda tylko, że praktycznie nie ma szans na zarobek po nakręceniu filmiku dronem. Komercyjna licencja na latanie dronem to istny biały kruk.
     • avatar
      Detrioux
      -1
      Heh a potem drony im uciekają i znaleźć ich nie mogą jak to było ostatnio.
      • avatar
       lysycoprobo
       -11
       Putina niech zaatakują tymi dronami !
       • avatar
        Bartusiak69
        0
        Pałac w Bukowcu nie daleko mnie ;)