Nauka

Pomagające sobie roboty, czyli nowy film od Boston Dynamics

przeczytasz w 1 min.

„Hey Buddy, Can You Give Me a Hand” – taki tytuł nosi najnowszy z serii króciutkich filmów, na których Boston Dynamics chwali się swoimi osiągnięciami. Tym razem inżynierowie pokazują, jak dwa czworonogi mogą sobie pomagać.

Boston Dynamics nie ma na swoim koncie komercyjnego sukcesu, przez co przechodzi z rąk do rąk. Tym, czym dysponuje, jest za to zespół bardzo uzdolnionych inżynierów, tworzących roboty, którymi zachwyca się cały świat. Filmy z „mechanicznymi zwierzakami” w rolach głównych szybko stają się hitami Internetu i tak też jest z tym najnowszym.

W ciągu ostatniego roku widzieliśmy już Handle, czyli zwinnego robota na kółkach i wykonującego bardzo płynne ruchy robota SpotMini, a ostatnio swoim saltem w tył pochwalił się Atlas. Teraz do akcji powraca SpotMini… w dwóch egzemplarzach.

Film zatytułowany „Hey Buddy, Can You Give Me a Hand” pokazuje, jak dwa roboty mogą sobie pomagać, by osiągnąć cel (w tym przypadku: przejście przez drzwi). Wideo jest przeurocze i przerażające zarazem, zresztą sami zerknijcie:

Jak widać, roboty firmy Boston Dynamics (działającej teraz pod skrzydłami SoftBanku) coraz lepiej się ruszają i coraz więcej potrafią. Pytanie tylko, czy powinniśmy się z tego powodu cieszyć czy wręcz przeciwnie…

Źródło: Boston Dynamics, Quartz

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SadSam
  -1
  Black Mirror S04E05
  • avatar
   simon5555
   -2
   Nie neguję Boston Dynamics, ale ten filmik jest przyspieszony.
   • avatar
    gormar
    0
    No i teraz im uciekną z laboratorium ;).
    Niech tylko nie uczą ich posługiwania się wytrychem.