Gry komputerowe

Premiera gry Satisfactory - inżynier-odkrywca wylądował na obcej planecie

przeczytasz w 1 min.

Satisfactory to nowa (prawdopodobnie równie uzależniająca) gra studia Coffee Stain. Tym razem wcielimy się w odkrywcę, którego zadaniem jest (roz)budowa fabryki na obcej planecie.

Ekipa, która dała nam Symulator Kozy, powraca z kolejną grą, która może być niezwykle uzależniająca. Satisfactory stawia przed nami zadanie zbudowania fabryki oraz zarządzania nią, ...ale wiążące się z tym trudności wcale nie są takie oczywiste, bo całość zrealizujemy na obcej planecie.

Satisfactory, czyli zabawa w fabrykę

W Satisfactory obserwujemy świat z perspektywy pierwszej osoby – inżyniera-odkrywcy, który na obcej planecie buduje fabrykę i rozwija ją, biorąc to, co niekoniecznie do niego należy i o co upomnieć mogą się ci, którzy byli tam przed nim. Tak opisują to twórcy z Coffee Stain Studios…

Satisfactory screen 1

„Według korporacji FICSIT Incorporated odkrywca nie tylko wytycza nowe szlaki i pozyskuje surowce na obcej planecie, ale także walczy z obcymi formami życia, buduje wielopoziomowe fabryki, wkracza do istnego raju taśmociągów, automatyzuje pojazdy i opracowuje nowe technologie”.

Premiera gry Satisfactory w Early Access

Wraz z początkiem wiosny gra Satisfactory zadebiutowała w programie wczesnego dostępu na platformie Epic Games Store. Możliwość zabawy kosztuje 79 złotych i producent podkreśla, że trzeba być gotowym na liczne niedogodności. 

Satisfactory screen 2

Jeśli chodzi o zawartość, to na start oddano 6 poziomów z wieloma etapami rozwoju, 3 biomy startowe w świecie o powierzchni 30 kilometrów kwadratowych, automatyzowalne pojazdy, sprzęt i broń, liczne obce istoty oraz tryb wieloosobowy. Brakuje pełnej fabuły, wielu innych etapów, maszyn i materiałów oraz – krótko mówiąc – pożądanej jakości.

Twórcy przewidują, że Satisfactory będzie rozwijane latami, a ostateczny efekt ma być „niezwykły”. Oczywiście kupując grę w Early Access, dostęp do pełnej wersji otrzyma się bez dodatkowych opłat.

Satisfactory – trailer premierowy:

Źródło: Coffee Stain, GamingBolt, Epic Game

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Warmonger
    -2
    Budowanie na obcych planetach zasiedlonych przez kosmitów? Styl graficzny też znajomy. Mi to wygląda raczej na recykling serii Sanctum - gier bardzo przyjemnych, ale nie tak dobrych, jak mogłyby być.

    Mam nadzieję, że tym razem Coffee Stain Studios się uda :)