Gry komputerowe

Symulator księdza zapowiedziany [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Polscy producenci pochwalili się, że pracują obecnie nad grą Priest Simulator, nie będącą niczym innym niż symulatorem życia księdza. Czego należy się spodziewać po tym projekcie?

Aktualizacja, 22 października: Zapowiedziany kilka dni temu Priest Simulator, czyli symulator księdza, wzbudził olbrzymie zainteresowanie i okazuje się, że na możliwość sprawdzenia się w roli duszpasterza poczekamy nieco krócej. Firma Ultimate Games ogłosiła, że premiera gry odbędzie się nie na początku 2020, lecz pod koniec 2019 roku. Konkretnie wydawca celuje – a jakżeby inaczej – w 25 grudnia.

Przy okazji ekipa Delirma postanowiła zdradzić nieco więcej szczegółów na temat przygotowywanego przez siebie tytułu. Dowiedzieliśmy się między innymi, że Priest Simulator zaoferować ma rozbudowany system reputacji i wyborów moralnych. Akcję obserwować będziemy natomiast (tak jak sugerowały to screeny) z perspektywy pierwszej osoby. Dodano też, że należy spodziewać się „nieszablonowej konwencji”. 

Jeśli macie ochotę, rzućcie okiem na zwiastun przedstawiający akcję przy wyborze tej mniej pozytywnej ścieżki:

 

News, 16 października: Dzięki symulacyjnym grom wideo mogliśmy już przekonać się o trudach związanych z wykonywaniem rozmaitych zawodów, takich jak rolnik, policjant, pilot, kierowca ciężarówki, mechanik samochodowy czy kucharz. Za kilkanaście miesięcy w swoich wirtualnych CV będziemy mogli wpisać także: „ksiądz”. 

Ekipy Ultimate Games z Warszawy i Delirma z Żywca zapowiedziały Priest Simulator. Według przekazanych informacji będzie to symulator życia księdza, w którym gracz będzie mógł podążyć jednym z dwóch głównych kierunków i zostać albo dobrym, pomocnym duszpasterzem, albo też zakałą.

Priest Simulator screen 1

Tytuł ten przeniesie graczy na wieś, w której ksiądz jest najbardziej uprzywilejowaną osobą. Na liście zadań do wykonania znajdą się między innymi: odprawianie mszy i głoszenie kazań, udzielanie sakramentów i chodzenie po kolędzie, odprawianie egzorcyzmów czy też modernizacja kościoła z datków parafian. Do tego wszystkiego dojdzie jeszcze walka z sektami i rywalizacja z innymi księżmi. Premiera na PC odbędzie się na początku 2020 roku.

Priest Simulator screen 2

„Priest Simulator to dynamiczna gra, w której gracz ma uprzywilejowaną pozycję nad innymi. Ta okoliczność, jak i sama postać głównego bohatera – księdza – może w Polsce wzbudzać pewne kontrowersje, uważamy jednak, że każda grupa zawodowa może stać się bohaterem gier czy na przykład dzieła filmowego. Nie powinniśmy robić z tego tabu, co dobitnie pokazał przykład filmu Kler” – ocenia Mateusz Zawadzki, Prezes Zarządu Ultimate Games.

Twórca gry, Michał Jod, dodaje, że „każdy z nas chciałby być księdzem. Niestety niektórzy nie otrzymali od Boga odpowiedniego powołania albo odpowiedniej płci. Studio Delirma pozwala ludziom spełnić marzenie. Amen”. 

Źródło: Ultimate Games

Komentarze

34
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Agresor
  42
  Ciekawe, czy będzie realistyczny i pojawią się w nim małe dzieci?
  • avatar
   Mighn
   13
   Ale pewne konieczne dla realizmu treści w tej grze są nielegalne... ;)
   • avatar
    dziks
    8
    jak sa tacy jajcarze, to niech zrobia symulator imama. Ciekawe, co by na to Islamisci powiedzieli i co by wylecialo w powietrze...
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     Jeśli będzie się zagłębiać we wszystkie aspekty, to będzie musiała być dozwolona od lat 18.
     • avatar
      leto1987
      4
      Czarna mafia.
      • avatar
       Snake73
       4
       W edycji kolekcjonerskiej będzie dostępna taca, nadmuchiwany ministrant naturalnej wielkości i bilet do kina na Kler.
       • avatar
        Czadej
        3
        twórców lekko fantazja ponosi xd serio nie mają lepszych pomysłów?
        • avatar
         Silver
         2
         Zbiory na tace też będą?
         • avatar
          Dudi4Fr
          1
          Zapowiada się godny konkurent dla CP2077 na GOTY 2020!
          • avatar
           wizdar
           1
           Przeciez juz jest Graveyard Keeper :D
           • avatar
            Michał 06
            1
            Studio Delirium
            • avatar
             Konto usunięte
             1
             Wow, fajnie :) czy będą lokacje PL ? po Toruniu można by pobiegać :)
             • avatar
              Damis93
              0
              Zamawiam w preorderze :D
              • avatar
               xxx.514
               -1
               To ja dorzucę pomysł na następny "symulator zawodowy" - symulator babci klozetowej. Z symulatorem księdza pomysł nawet ciekawy - w DLCkach będzie kariera ojca-biznesmena, brata zakonnego, a może nawet zrobią epizod z początków średniowiecza i wcielimy się w mnicha-zielarza lub piwowara. Tak czy inaczej, można obserwować.
               • avatar
                Nullmaruzero
                -2
                Widać, że autorzy tyle pojęcia mają o kościele co ja balecie mongolskim. Kościół na wsi i ludzie na mszę przychodzą tak ubrani na odwal się jak na tych screenach? I jeszcze parytety wszystkich ras widzę :D
                Albo strasznie kosmopolityczna ta głęboka wieś, albo autorzy tak odważni że "hehehe ksiundz", ale postaci pokolorują na wszystkie kolory świata bo jeden tweet o rasizmie w grze by zmiótł takiego odważnego giganta z rynku :P
                Cmentarz też jakiś nie nasz. Pewnie rodzinę na cmentarzu odwiedzili ostatni raz jak mieli 12 lat i tak go zapamiętali :D

                Z tego taki symulator będzie jak z Soldata symulator żołnierza, zawiodłem się!