Ciekawostki

Przenoszenie numerów w Polsce. Masowo wybieramy tę sieć

przeczytasz w 1 min.

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował dane na temat przenoszenia numerów w pierwszym kwartale 2024 r. W zestawieniu czterech największych sieci widzimy jednego wyraźnego lidera i jednego operatora, który zdecydowanie pozostał w tyle za konkurencją.

Urząd Komunikacji Elektronicznej przekazał dane na temat przenoszenia numerów w pierwszym kwartale 2024 r. Łącznie w sieciach stacjonarnych przeniesiono ponad 367 tys. numerów. Pierwsze trzy miesiące 2024 r. to też zmiany operatorów numerów stacjonarnych. W tej kategorii przeniesiono blisko 59 tys. numerów telefonów. Informacje pochodzą z raportów przenoszenia numerów udostępnionych przez Prezesa UKE.

Prezentują one statystyki przenoszenia numerów z wykorzystaniem zarządzanego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD).

W pierwszym kwartale 2024 r. przeniesiono łącznie 367567 numerów, czyli o blisko 11 tys. mniej niż  w ostatnim kwartale 2023 r. – wówczas przeniesiono łącznie 378339 numerów. Z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej wynika, że jeden z operatorów zyskał wyraźnie więcej klientów niż konkurencja. Mamy też wyraźnego przegranego w zestawieniu czterech największych operatorów komórkowych w Polsce.

Przenoszenie numerów w Polsce. Lider jest jeden

Liderem pierwszego kwartału 2024 r. pod względem przenoszenia numerów był P4, czyli operator sieci Play. W sieci tej pozyskano ponad 19,5 tys. nowych klientów w ramach przeniesienia numeru od konkurencji. Oprócz Play nowych klientów zyskał tylko jeden operator. T-Mobile zakończył kwartał, zdobywając ponad 9,9 tys. nowych klientów.

Pozostała dwójka z "wielkiej czwórki" odnotowała ujemny bilans klientów. Orange Polska stracił ponad 6,2 tys. użytkowników kart SIM. Najgorzej na początku 2024 r. ma się bilans firmy Polkomtel, czyli operatora sieci Plus. Zielona sieć straciła bowiem ponad 52 tys. klientów od stycznia do marca bieżącego roku.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Janisz
  2
  Plus w tym tempie tracąc klientów przestanie istnieć za 2;3 lata... Nie wiem co oni mają tam w głowach, ale z doświadczeń żony wiem, że jakość sygnału w tej sieci poza miastem i nawet na obrzeżach kilkudziesięciotysięcznego miasta to jest dramat i co ciekawe - od jakiegoś czasu jest tylko coraz gorzej... Traktowanie klientów jak idiotów mści się eksodusem, bo to nie jest nawet migracja tylko eksodus właśnie...
  • avatar
   McKill
   0
   Zmieniłem z play na plus na końcu zeszłego roku. NIGDY więcej! W centrum Krakowa problemy z zasięgiem, bywa nawet, że muszę włączyć tryb samolotowy i wyłączyć, żeby dobrze zarejestrowało w sieci (nie mam shit telefonu) - takich problemów wcześniej nie było. Wejdź do Carrefour na zakopiance i zapomnij, że sprawdzisz sobie coś w centrum handlowym, odpalisz apke, żeby sczytać kartę itd. G*** sieć. W domu rodzinnym nie mieliśmy zasięgu plusa 20lat temu - nie zgadneicie. Dzisiaj też mam problem z zasięgiem w tym samym miejscu! Nie opłaca się solidarność z polskim operatorem .... niestety.
   • avatar
    bbkr_pl
    0
    Plus to januszerka. Przy wlaczonej promocji waznosci konta na rok oni i tak pobiora 5 PLN za utrzymanie numeru w sieci jezeli nie osiagnie sie miesiecznie jakiegos poziomu wydatkow. Dwa razy kasuja za to samo. Bardzo zla siec jezeli potrzebujemy np. karte SIM tylko do internetu na sporadyczne wyjazdy (np. do modemu LTE na USB).
    • avatar
     pawluto
     0
     Orange się zwija - sprzedaje budynki i odłącza abonentów pod pozorem remontu pionów technicznych.