Ciekawostki

Niezwykła instalacja. Przezroczyste wyświetlacze OLED mają potencjał

przeczytasz w 1 min.

Przezroczyste wyświetlacze OLED to już nie tylko ciekawostka, ale faktyczny produkt. Firma LG Display pochwaliła się, że zrealizowała zjawiskową instalację w centrum turystycznym lotniska Incheon, wykorzystując takie właśnie panele.

Przezroczyste wyświetlacze OLED – zjawiskowe, a przy tym praktyczne

Przyciągają wzrok, ale są też praktyczne. Przezroczyste wyświetlacze OLED pozwalają zobaczyć, co znajduje się za nimi, ale mogą też pojawiać się na nich różne obrazy. Nie tracąc przejrzystości na całej powierzchni, spełniają tym samym funkcję wystawienniczą lub rozrywkową, albo też informacyjną lub reklamową.

Niezwykła instalacja w Korei – „multimedialna fasada”

Właśnie z wystawienniczą funkcją mamy do czynienia w instalacji, jaka została oddana w centrum turystycznym lotniska Incheon w Korei Południowej. Mowa o (zbudowanej z 18 wyświetlaczy) multimedialnej fasadzie zatytułowanej „Cztery pory roku”. Jest poświęcona koreańskiemu dziedzictwu kulturalnemu i nie da się zaprzeczyć, że przyciąga wzrok. 

Przedstawiciele lotniska nie ukrywają zachwytu. Twierdzą, że „to najnowocześniejszy sposób prezentowania informacji na fasadach” i podkreślają, że „skutecznie przyciąga uwagę”. Rzecznik LG Display dodaje, że przezroczyste panele OLED „odblokowują zupełnie nowe formy sztuki, dostarczając informacji i treści multimedialnych bez zasłaniania widoku”.

Przezroczyste wyświetlacze mają potencjał

W ostatnich latach firma LG Display wielokrotnie prezentowała prototypy oparte na tej technologii. Eksperymentowała także z ich praktycznym zastosowaniem. Bez wątpienia jeden z najciekawszych polegał na instalacji wyświetlaczy w pojazdach komunikacji miejskiej. Szyby pozostawały przezroczyste, a równocześnie mogły się na nich pojawiać komunikaty, prognozy pogody czy aktualne informacje o cenach biletów. 

Przedstawiciele LG Display twierdzą, że potencjalne zastosowania są jednak „nieskończone”. I im dłużej się o tym myśli, tym trudniej się z tym nie zgodzić. 

Źródło: LG Display, Tom’s Guide

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login