Karty graficzne

Radeon HD 4850 X2 – jednak trafi na sklepowe półki

przeczytasz w 1 min.

Z końcem września pisaliśmy, że zapowiadana przez ATI podwójna karta Radeon HD4850 X2 jakoś dziwnie nie może trafić do sprzedaży. Przypomnijmy, że producent chipów graficznych zapowiadał jej rynkowy debiut na wrzesień. Tymczasem z końcem września, 4850 X2 nie został nawet zapowiedziany przez partnerów ATI/AMD. Wszystko jednak wskazuje na to, że grafika jednak pojawi się na rynku i mimo opóźnienia może stać się kuszącą ofertą dla graczy pragnących wydać nieco mniej pieniędzy.

Sasha Marinkovic, który pełni funkcję menadżera w dziale produkcji kart graficznych AMD/ATI poinformował na czwartkowej konferencji prasowej, że proces wprowadzania Radeona HD 4850 X2 znajduje się w ostatniej fazie. Można powiedzieć, że teraz wszystko w rękach partnerów AMD/ATI. Powód dla którego pojawiło się opóźnienie we wdrażaniu nowej konstrukcji nie został jednak podany.

Nowa karta ma być wyposażona w 2 gigabajty pamięci GDDR3, co oczywiście daje nam 1GB na GPU. Przypuszczalna rynkowa cena Radeona ma oscylować między 350, a 399$. Przy aktualnym kursie dolara daje to przybliżoną cenę 924-1053 zł nie wliczając „dodatkowych kosztów” jakimi zapewne zostanie obciążona karta w Polsce. Według przedstawiciela ATI/AMD, karta ma konkurować z droższym GeForcem GTX 280 (jego cena w Stanach to ok. 449-499$). Wiadomo jednak, że konstrukcja HD 4850 X2 nie zawsze będzie w stanie oferować piorunujące wyniki. Wszystko w mocy sterowników i odpowiednio zoptymalizowanych gier.

Karta powinna pojawić się na rynku w najbliższych tygodniach.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!