Peryferia

Sprzęt Razera dla początkującego streamera

przeczytasz w 1 min.

Urządzenia dla streamerów rzadko są tanie, a te z logo Razera, to już w ogóle. Ceniony producent z Kalifornii postanowił jednak zadbać także o tych początkujących youtuberów i przygotował coś odrobinę tańszego. To kamerka internetowa Kiyo X oraz wideo grabber Ripsaw X.

Osoby rozpoczynające swoją przygodę ze streamingiem gier nie chcą raczej wydawać nie-wiadomo-jak-dużych pieniędzy na sprzęt. Mimo to mają znaleźć coś dla siebie w ofercie firmy Razer. To właśnie z myślą o nich powstała podstawowa kamera internetowa Kiyo X oraz karta przechwytująca wideo Ripsaw X. Czego możemy się spodziewać po tych urządzeniach?

Razer Kiyo X i Ripsaw X – sprzęt dla początkującego streamera

Kamera Razer Kiyo X łączy się z komputerem przez USB i nagrywa wideo w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości HD lub 30 kl./s przy Full HD. Oprogramowanie Razer Synapse umożliwia zmianę ustawień w locie, a zintegrowany autofokus utrzymuje ostrość obrazu nawet pomimo wprowadzanych modyfikacji. Ciekawostką może być też aplikacja Virtual Ring Light, pozwalająca na wykorzystanie monitora w roli źródła oświetlenia.

Razer Kiyo X

Razer Ripsaw X to z kolei zewnętrzny grabber przechwytujący wideo w rozdzielczości do 4K (z zachowaniem płynności 30 klatek na sekundę). Z urządzeniem może łączyć się zarówno przez USB 3.0, jak i HDMI 2.0. W obu przypadkach – jak zapewnia producent – cechuje się blisko zerowymi opóźnieniami. Nie bez znaczenia jest też oczywiście pełna kompatybilność z najpopularniejszymi programami streamingowymi

Razer Ripsaw X

Ile kosztuje „podstawowy” sprzęt Razera?

To jakie w końcu są te ceny? Niemałe, ale jak na Razera, to i tak całkiem niskie. Mianowicie: Kiyo X kosztuje 90 euro, a Ripsaw X – 140 euro. Dla porównania standardowe modele Kiyo i Ripsaw kosztują odpowiednio 110 i 170 euro, więc rzeczywiście te nowinki są bardziej przystępne. 

Źródło: Razer

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  7
  Żeby w 2021 roku podawać w specyfikacji "HD", a dopiero obok wyróżniać "full HD", to trzeba mieć tupet. A dopytam na wszelki wypadek - obraz jest kolorowy i nie śnieży?
  • avatar
   KENJI512
   1
   Sprzęt Razera dla początkującego - to brzmi drogo i przeciętnie :P

   Do kamerki dorzucić 200zł i mamy 4K w Logitech Brio 4K.

   A skąd wziąć 200zł?

   Zamiast chwytaka 4K wziąć Elgato Cam Link 4K :P

   Aczkolwiek fajnie, że rozwijają się sprzęty do przechwytywania obrazu z np. kamer. Dla bardziej zamożnego streamera podłączenie lustrzanki to kolejny krok po dobrej kamerce internetowej.
   • avatar
    piomiq
    0
    Nieźle, zrymowany tytuł :D