Gadżety

Gadżet łączący aktualne potrzeby z modą - maska z podświetleniem RGB

przeczytasz w 2 min.

COVID-19 dał i wciąż daje się we znaki chyba wszystkim, również firmom z branży technologicznej. W efekcie m. in. Razer zajął się nowymi gadżetami, takimi jak chociażby Project Hazel.

Project Hazel, czyli koncept inteligentnej maski

W walce z COVID-19 firma Razer aktywnie uczestniczy od początku pandemii. I chodzi tutaj nie tylko o dostosowanie zakładów, produkcję certyfikowanych masek medycznych i przekazanie ich pracownikom służby zdrowia, ale też o prace nad nowymi projektami. Podczas targów CES 2021 zaprezentowano jeden z nich - Project Hazel.

Wedle przekazanych informacji, to koncept wielofunkcyjnej i inteligentnej maski, która stanowi odpowiedź na zwiększony nacisk związany z higieną. Chodzi jednak nie tylko o ochronę zdrowia, ale też troskę o środowisko i jednocześnie zapewnienie użytkownikowi jak największego komfortu oraz zadbanie o wygląd dalece odbiegający od większości maseczek dostępnych w sprzedaży.

„Razer zdaje sobie sprawę z niepewności jaka wiąże się z przyszłością, więc naszym obowiązkiem było pomóc w ochronie członków naszej społeczności i przygotować ich na niewidzialne zagrożenia. Koncepcja inteligentnej maski Project Hazel ma stanowić połączenie funkcjonalności, wygody i użyteczności w interakcji ze światem, przy jednoczesnym zachowaniu towarzyskiej estetyki.” - Min-Liang Tan, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy Razer

Maseczka z podświetleniem RGB

Od strony technicznej, maska Project Hazel miałaby zapewniać ochronę zgodną z normą N95, posiadać filtr wykorzystujący odłączane i ładowalne aktywne wentylatory oraz inteligentne kapsuły regulujące przepływ powietrza w celu uzyskania optymalnego oddechu. Przezroczysta konstrukcja to z kolei pomysł usprawnienia interakcji społecznych czy udogodnienie dla osób niedosłyszących, które odczytują mowę z ruchu ust.

Największy wyróżnik to tutaj jednak oświetlenie - konfigurowalne strefy RGB oferujące 16,8 miliona kolorów i szeroki zestaw dynamicznych efektów świetlnych, a także technologia Razer VoiceAmp wykorzystująca wbudowany mikrofon i wzmacniacz w celu wzmocnienia mowy użytkownika.

Razer Project Hazel

Jak Wam się podoba? Kupilibyście? Póki co szansy nie będzie, bo jak zostało wspomniane mówimy tutaj o koncepcyjnej wizji. Wedle zapowiedzi będzie ona jednak optymalizowana i być może w przyszłości Project Hazel trafi do sprzedaży.

Większość osób bardziej czeka na koniec pandemii niż kolejne maski, ale zapewne można będzie znaleźć dla mniej zastosowanie nie tylko ze względu na COVID-19. Jeśli opisywany produkt wyląduje w sprzedaży to najprawdopodobniej w bezprzewodowym pudełku do szybkiego ładowania wyróżniającym się też wnętrzem wypełnionym światłem UV.

Źródło: Razer

Warto zobaczyć również:

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fa_sol
  15
  Ok, o ile o gustach się nie dyskutuje. To kwestia praktyczna takiej maski może mieć "mały" minus. Czy ktoś się kiedyś zastanawiał jak uciążliwe będzie wycieranie tego plastiku, czy innego tworzywa, od środka. Tak żeby jako tako ta maska wyglądała np po 30 minutach użytkowania? Jak wytrzymałe to tworzywo będzie na tarcie? Każdy kto choć raz w życiu musiał przez dłuższy czas pracować z plastikowymi okularami ochronnymi wie, że takie maski ładnie nie będą wyglądać po miesiącu użytkowania.
  • avatar
   Zef1r
   5
   Kilka uwag - taka maska plastikowa z pewnością jest dość ciężka, stad mocowanie powinno być na zapinane pasy z tyłu głowy tak jak w klasycznych półmaskach. Mocowanie za uszami z pewnością spowoduje dyskomfort, odkształcenia małżowin usznych, a nawet widoczne rany naskórka. Po drugie nic nie napisano o żywotności, oraz sposobie konserwacji filtrów. Również wentylatorki mogą sprawiać wiele problemów.
   • avatar
    HelmuD
    4
    A wy znowu o Cyberpunku 2077... ;)
    • avatar
     OpusDei
     4
     To się robi tak:
     Jak będzie kosztować ~ 500 PLN to będzie miało pewne wymienione tu niedogodności
     Jak będzie kosztować pow. 1000 PLN to jak każdy szalet będzie pełne zalet.
     Pomijając oczywiście kwestię, że omawiamy absurd.

     ...a i oczu nie zasłania. Ile kosztuje teraz przednia szyba od Matiza?
     • avatar
      BariGT
      3
      M Legendy mówią, że jeśli przeżyjesz 3 fale plandemii w 1 jednorazowej maseczce stajesz się nieśmiertelny
      A tak na serio to maseczki chronią głównie przed mandatem..
      • avatar
       cyna76
       2
       świat się kończy ..
       • avatar
        pawluto
        2
        Czy można stworzyć coś bardziej debilnego ???
        • avatar
         gromzjasnegonieba
         2
         skoro korporacje inwestuja w takie gadzety to zastanowmy sie ile lat bedzie trwac plandemia, a nie czy to jest praktyczne.
         • avatar
          gromzjasnegonieba
          1
          idea masek jest ukrycie emocji a przez to izolacja i odczlowieczenie. plastikowe, przezroczyste maski nie przyjma sie na rynku bo to rysa na systemie.
          • avatar
           piccardo
           -1
           Filtruje 95% bakteri! W dobie wirusa to ma sens xD, a w dobie nie istniejącej pandemii to nie wiem co jeszcze ma sens...
           • avatar
            kalkulatorek
            0
            Dziewczyny oszaleją.

            /Będą mogły pokazywać ząbki
            / malować usta
            / robić dziubka

            Oraz masę innych rzeczy których nie mogły.... A raczej nie było ich widać.....

            lol
            • avatar
             dolph
             0
             Modą? Chyba głupotą....
             • avatar
              dolph
              0
              Branie odziału w tej hucpie przez producentów powinno skutkować ich omijaniem przez ludzi myślących...
              • avatar
               Lambertianna
               0
               Witamy w najlepszym klubie erotycznym - - - Hosset.Com