Karty graficzne

RD790 przyniesie Quadfire

przeczytasz w 0 min.

Przed Computexowa recenzja nowego chipsetu AMD RD790 odkrywa, że niektóre płyty oparte na tym układzie będą obsługiwały poczwórne Crossfire z seriami kart graficznych X1k i X2k. Podczas gdy niewielu dziennikarzy widziało działającą kartę graficzną, zostali oni zmuszeni do podpisania NDA (Non Disclosure Agreement). Panowie z OCW najwyraźniej nic sobie nie robią z lojalnościowych zobowiązań i publikują zdjęcia Quadfire w akcji.

Płyta referencyjna RD790 wyposażona jest w cztery pełnej długości sloty PCI-Express działające jako 4x8 (przekonfigurowalne do 2x16), które mogą dać w sumie obsługę dla ośmiu monitorów. OCW twierdzi, że trudno będzie dostrzec wzrost wydajności płynący z dwóch połączonych ze sobą kart, ale przynajmniej da się to w końcu zrobić.

Za sterownikiem Crossfire stoi jedynie teoria, że "Crossfire łączy moc obliczeniową dwóch lub więcej procesorów graficznych", co wydaje się potwierdzać podejście, że więcej to więcej.

Już wkrótce na pewno usłyszymy dodatkowe informacje na temat RD790 ponieważ zbliża się święto technokratów, czyli tajwański Computex. Jak na razie spekulacje, czy cztery połączone ze sobą 2900 XT mogą zbliżyć się w testach wydajności do Nvidii 8800 Ultra, nie zostały potwierdzone.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!