Gry

Resident Evil zmierza na konsolę Nintendo 3DS

przeczytasz w 2 min.

Resident Evil jest jedną z najpopularniejszych serii gier ostatnich lat. Pojawiły się nowe informacje na temat kolejnych części, które zmierzają już na nową konsolę Nintendo - 3DS. 

Zdaniem twórców będzie to jedna z najważniejszych premier na tę platformę. Gry będą dwie – Revelations oraz Mercenaries 3D – mamy nowe informacje na temat postępu prac, jak i samych produkcji.

Prace nad Resident Evil: Revelations są jeszcze w początkowym stadium – obecnie ukończono zaledwie 20 procent gry, ale zapowiada się naprawdę ciekawie. Sama mechanika rozgrywki przypominać będzie trochę tą znaną jeszcze sprzed 2005 r. (zanim pojawiła się „czwórka”). Revelations będzie typowym survival horrorem, którego fabuła opowiadać będzie wydarzenia, które miały miejsce między czwartą, a piątą odsłoną, natomiast sama akcja rozgrywać ma się na pokładzie pasażerskiego statku.

Revelations przyniesie także nowy system sterowania postacią. Dzięki temu, gracz otrzyma większą swobodę w eksploracji otoczenia, a także wyeliminowany zostanie problem, powodujący brak możliwości celowania i chodzenia jednocześnie w tym samym czasie. Mówi się też, że poziom trudności również ulec ma znacznemu zwiększeniu. W sieci pojawiły się też nowe obrazki, które podziwiać możecie czytając tego newsa.

Druga z gier - Resident Evil: Mercenaries 3D - odnosi się do trybu rozgrywki znanego z piątej części gry. To właśnie rozszerzeniem tego rodzaju zabawy będzie nowy tytuł Capcomu. Rozgrywka skupia się tutaj głównie na zabawie drużynowej, gdzie naszym celem jest likwidacja zombiaków w zamkniętych pomieszczeniach. W Mecenaries 3D będziemy mogli wcielić się w wielu bohaterów RE, m.in. Chrisa Redfielda, Claire Redfield, Jacka Krausera i Hunka.

Na uznanie zasługuje także fakt, że naszym drużynowym kompanem będzie mogła być zarówno osoba sterowna przez sztuczną inteligencję, jak i znajomy grający na drugim urządzeniu. Dodatkowo, niczym w rasowym RPG, w Mercenaries 3D dostępny będzie system rozwoju postaci i dzierżonych przez nią broni. Tutaj prace są już na znacznie zaawansowanym poziomie – gra ukończona jest już w 70 procentach. W przypadku tego tytułu, twórcy także zdecydowali się na opublikowanie fotek, na których znajdują się postacie.

Jak na razie, firma Capcom nie podała oficjalnej daty premiery żadnej z tych gier. Szacuje się jednak, że będą to okolice przyszłorocznych wakacji.

Źródło: cvg, (2), gol

Polecamy artykuły:  
Poradnik świąteczny
MEGATEST: wydajne laptopy i poręczne netbooki
Jabłko czy gruszka? Test iPada z iOS 4.2

 

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Taka grafika na 3DS ??? Jednym słowem o ku***. PSP leży :D
  • avatar
   Adixxx
   0
   Grafa niczego sobie, ale i tak daleko mu do tej z iPhone'a 4.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    niezle a do tego jeszcze wszystkie gry beda dzialaly w 3d.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Sama mechanika rozgrywki przypominać będzie trochę tą znaną jeszcze sprzed 2005 r. (zanim pojawiła się „czwórka”)" NO i KUR.. WREŚCIE !!! Stare RE mialy taki klimat ze leb urywało :D a jak to bedzie naprawde mialo taka grafike jak na screenach to wielkie N ma bankowo nowego uzytkownika konsolki :D czekam na dalszy los tego projektu :D