Laptopy

Rick Bergman z AMD zostaje CEO w firmie Synaptics

przeczytasz w 2 min.

Ponad tydzień temu z koncernem AMD pożegnał się Rick Bergman piastujący wówczas stanowisko dyrektora generalnego ds. produktów. Jak się teraz okazuje jego nowym pracodawcą została firma Synaptics.

Rick Bergman w firmie Synaptics począwszy od 3 października obejmie stanowisko CEO - prezesa i dyrektora generalnego, a wiec będzie miał realny wpływ, a w zasadzie będzie odpowiedzialny za wszystkie decyzje i dalsze losy firmy. Firma Synaptics w głównej mierze zajmuje się opracowywaniem oraz wdrażaniem różnego rodzaju interfejsów dotykowych.

rick bergman prezentuje kartę radeon

Niestety w dalszym ciągu nie znamy przyczyn odejścia Begman'a z Advanced Micro Devices i być może już ich nie poznamy. Jednak zaczynają się rodzić spekulacje, iż to właśnie on odpowiada za niektóre z ostatnich niepowodzeń AMD. W innych z kolei da się zasłyszeć, iż jest to strategiczne posunięcie i dzięki Bergmanowi który przyjął stanowisko CEO w Synaptics obie firmy nawiążą bliską współpracę. Jednak ile w tym prawdy? Nie wiadomo.

rick bergman podczas jednej z konferencji amd

Rick Bergman do koncernu z Sunnyvale trafił wraz z firmą ATI, która wkrótce została przejęta przez AMD. W kanadyjskiej firmie zajmującej się produkcją układów graficznych przez cały okres swojego zatrudnienia pełnił wysokie stanowiska, po czym w 2006 roku objął posadę dyrektora ds. produktów w dziale układów graficznych w AMD. W następnych latach awansował na stanowisko generalnego dyrektora ds. produktów - więc zakres jego obowiązków nie obejmował już tylko układów graficznych lecz całą gamę produktów AMD. Przypisuje mu się sukces jaki odniosły w 2008 roku karty graficzne Radeon HD z serii 4000.

Rick bergman z układem adm trinity

Obecnie stanowisko jakie pełnił Bergman w AMD pozostaje nieobsadzone, a do czasu wyłonienia nowego dyrektora tymczasowo piastuje je obecny CEO firmy AMD Rory P. Read. W tym samym czasie jakby dla zachowania równowagi do koncernu sprowadzono Paula Struhsakera, zajmującego obecnie stanowisko wiceprezesa i dyrektora ds. technicznych w firmie Comcast. W AMD objął stanowisko dyrektora ds. produktów biznesowych i zajmie się nowo powstałym działem biznesowym.

rick bergman podczas fucion developer submit


Więcej o koncernie AMD i jego produktach:

Źródło: DigiTimes, TechConnect

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  macie peeda z tym newsem :)
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Jak to nie wiadomo z jakie powodu przeszedł? To jasne jak słońce. Gdyby wam ktoś oferował stanowisko redaktora naczelnego i podwoili pensje w innym wydawnictwie to też byście przeszli bez gadania!
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Gość przypomina głownego aktora z filmów '40 yeasrs old virgin' oraz 'dinner for schmucks'.
    • avatar
     Konto usunięte
     -2
     albo odszedl bo okazalo sie ze amd hd 7000 i buldozzer to nie wypaly hehe. taki zarcik. A teraz na powaznie najbardziej co mi wpadlo w oko w tym artykule to obarczanie wina kogos za nie powodzenia firmy jesli tylko rezygnuje ze stanowiska
     • avatar
      pomidor
      -11
      Zamienił stryjek siekierkę na kijek

      Widać że ten gość to nie prawdziwy inżynier, tylko dorobkiewicz i ugniatacz foteli prezesów.