Smartfony

Samsung przygotuje 120 mln paneli AMOLED dla największego rywala

przeczytasz w 1 min.

iPhone 8 może wyglądać bardzo oryginalnie. Zaoferuje przy tym ekran AMOLED, o którego przygotowanie zadbać ma Samsung.

Jak na dwójkę wielkich konkurentów firmy SamsungApple nader często ze sobą współpracują. Coraz więcej wskazuje na to, że wkrótce ponownie nawiązana zostanie współpraca i to zakrojona na szeroką skalę.

Już jakiś czas temu pisaliśmy, iż w przyszłym roku markę iPhone czekać będzie spora rewolucja w zakresie stylistyki. iPhone 8 przypominać ma „pojedynczą taflę szkła”. Bardzo istotne będzie też, że producent przejdzie przy tym na ekrany AMOLED. Kto je przygotuje? Tak, Samsung.

Wedle raportów Digitimes, koreański producent na brak pracy nie będzie w związku z tym narzekać. Umowa z Apple obowiązywać ma do 2019 roku, a na podstawie jej zapisów przygotowanych zostanie około 120 mln paneli AMOLED o przekątnej 5,5 cala. 40 mln miałoby być dostarczone Apple w roku 2017, kolejne 80 mln do końca trwania umowy.

Informacja ta nie jest jeszcze potwierdzona, ale wkrótce ma się to zmienić. Oferta firmy Samsung okazać miała się lepsza od tych zaproponowanych przez Sharp, JDI czy LG.

Źródło: phonearena, technosamigos

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Himoto
  6
  To nie jest już konkurencja, a raczej sensownie ułożony rynek gdzie pewną część klientów obsługują urządzenia Apple a pewną Samsunga, a reszta stanowi taki rodzaj opozycji do mainstreamu. Aktualnie jakby Samsung się wypiął na Apple, dużo by stracił, ale i samo Apple by także dużo straciło, z ich walki nie wiadomo która firma wyszłaby cało [zapewne Samsung z powodu wielkości i zróżnicowania rynku jaki obsługuję], ale jedno jest pewne - gdyby nie współpracowali to jakaś trzecia firma przejęłaby na tyle duży sektor tego rynku że trzeba by było wtedy dzielić rynek nie na 2 głównych graczy lecz na trzech a tego ani Amerykanie, ani Koreańczycy nie chcą.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Miałem jeden produkt samsunga który w ciągu roku zepsuł się trzy razy nigdy więcej , bez samsunga da się żyć.