Technologie i Firma

Interaktywna tablica Samsung Flip to „nowa jakość spotkań biznesowych”

przeczytasz w 2 min.

Samsung wykorzystał targi CES 2018, by zaprezentować swój sposób na odmienienie spotkań biznesowych. Oto tablica o nazwie Flip.

Samsung to kolejny producent, który chce usprawnić spotkania biznesowe, firmowe burze mózgów i różnego rodzaju szkolenia. Podczas targów CES 2018 zaprezentował rozwiązanie, które ma zwiększać koncentrację i zaangażowanie uczestników dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Oto Flip.

Flip to interaktywna, cyfrowa tablica – można po niej pisać i malować, ale też wyświetlać na niej rozmaite treści multimedialne. Równocześnie może z niej korzystać czterech ludzi i wprowadzać swoje komentarze czy zakreślenia za pomocą piórka lub jakiegokolwiek innego przedmiotu (to atut wynikający z zastosowania technologii dotykowej InGlass).

Dzięki rozdzielczości 4K Samsung Flip ma oferować wysoką szczegółowość obrazu, co jest bardzo ważne przy tego typu zastosowaniach. Dodatkowym plusem jest obsługa nawet 20 „stron”, które mogą być w razie takiej potrzeby przeszukiwane. Być może najlepsze jest to, że po spotkaniu wszystkie treści są zapisywane i mogą być przesłane do uczestników, dzięki czemu na szkoleniu czy konferencji mogą się oni w stu procentach koncentrować się na wydarzeniach (a nie na sporządzaniu notatek).

Samsung Flip tablica

„Nowe urządzenie firmy Samsung oferuje niespotykaną wcześniej efektywność współpracy. Jest to możliwe za sprawą skondensowania różnorodnych narzędzi i procesów potrzebnych przy tradycyjnym spotkaniu i umieszczeniu ich w stylowym urządzeniu typu »wszystko w jednym«” – zachwala producent. Dodaje przy okazji, że obecność modułów Wi-Fi i NFC oraz portów USB i HDMI oznacza kompatybilność z wieloma różnymi urządzeniami.

Wspomnieliśmy, że na powierzchni tablicy mogą pojawiać się nie tylko ręczne zapiski, ale też treści multimedialne. Służą do tego przede wszystkim złącza USB i HDMI, ale możliwe jest też przesyłanie bezprzewodowe – wówczas wykorzystywana jest znana z telewizorów funkcja Screen Mirroring. Równocześnie to, co jest wyświetlane na dużym ekranie, może trafiać na laptopy i tablety uczestników.

„Flip rozszerza możliwości tradycyjnych narzędzi biurowych i wprowadza nową jakość w organizacji spotkań. Dzięki temu urządzeniu, wszyscy uczestnicy spotkania mogą jednocześnie skupić się na pracy nad jednym plikiem, który później zostanie wysłany do nich prosto z cyfrowego flipchartu” – podsumowuje Samsung, który zapowiada, że rynkowy debiut urządzenia w Polsce odbędzie się w pierwszym kwartale tego roku.

Źródło: Samsung

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  olszi
  -3
  niesamowita innowacja, już 10 lat temu w szkołach były tablice interaktywne
  • avatar
   Adiqq
   0
   "Równocześnie może z niej korzystać czterech ludzi", no jak to brzmi...
   Zmieńcie przynajmniej na:
   "Równocześnie mogą z niej korzystać cztery osoby".