Telewizory

Samsung i LG mają dobrze zabezpieczone Smart TV

przeczytasz w 2 min.

Zabezpieczenia telewizorów Smart TV firm Samsung i LG mają przyznane certyfikaty Common Criteria, co świadczy o tym, że są po prostu dobre.

Telewizory „inteligentne”, czyli Smart TV, łączą się z Internetem, a do tego mają mikrofony i nasłuchują czy użytkownicy czegoś do nich nie mówią. Ważne jest więc, by zapewniały przy tym bezpieczeństwo. SamsungLG chwalą się, że w ich modelach nie ma z tym problemu.

Bezpieczne telewizory Samsung Smart TV

Same słowa to za mało, by kogoś przekonać, ale południowokoreański producent ma coś jeszcze. Jest to mianowicie przyznany trzeci rok z rzędu certyfikat potwierdzający zgodność z Common Criteria (to norma bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych).

Najważniejszym rozwiązaniem zabezpieczającym Smart TV firmy Samsung jest jej autorska technologia Knox. To „kompleksowa architektura zabezpieczeń” do wykrywania i usuwania złośliwych aplikacji, które mogłyby zagrażać prywatności użytkowników.

Samsung Smart TV

Zabezpieczona jest również usługa płatności Checkout. W tym roku otrzymała ona certyfikat PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard), co świadczy o spełnianiu międzynarodowej normy bezpieczeństwa z zakresu przetwarzania i przechowywania informacji dotyczących kart kredytowych.

Wreszcie, Samsung współpracuje też z firmą McAfee, czego owocem jest aplikacja McAfee Security for TV do ochrony prywatności użytkowników. Oprogramowanie to jest domyślnie instalowane na wszystkich odbiornikach Samsung Smart TV od kwietnia 2017 roku.

„W firmie Samsung bezpieczeństwo traktujemy priorytetowo, szczególnie jeśli chodzi o rozwój technologii Smart TV. Konsekwentnie realizujemy działania, które mają na celu zapewnienie użytkownikom Smart TV jednego z najlepszych na rynku rozwiązań pod względem bezpieczeństwa” – powiedział Jonghee Han.

Telewizory LG Smart TV też są bezpieczne

Należy w tym miejscu dodać, że certyfikat Common Criteria został przyznany nie tylko Samsungowi, ale też firmie LG – to potwierdzenie bezpieczeństwa jej systemu Smart TV webOS 3.5 instalowanego na najnowszych urządzeniach tego producenta.

LG Smart TV

W webOS 3.5 występują rozmaite zabezpieczenia: od uniemożliwiania instalacji aplikacji spoza sklepu i zaawansowanej weryfikacji licencji, przez udostępnianie programistom wyłącznie zatwierdzonych API, po wykorzystywanie środowiska sandbox.

„W odpowiedzi na obawy klientów dotyczące zagrożeń wynikających z podłączania urządzeń do Internetu, podwyższyliśmy poziom bezpieczeństwa naszej platformy Smart TV. Certyfikat zgodności z wymaganiami Common Criteria potwierdza, że w dziedzinie zapewniania prywatności klientów oraz ochrony danych podążamy właściwą drogą” – powiedział J.H. Hwang.

Źródło: Samsung, LG. Foto: Astryd_MAD/Pixabay (CC0)

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiona
  3
  Mam 3, ops obecnie 4 letniego flagowca LG z 3D
  Już w zeszłym roku LG wspaniale mnie pozbawiło 3D

  Także zabezpieczenia może i wspaniale, ale podejście do klienta jak na Ukrainie....... (zapłacone ? To s........ )
  • avatar
   Gatts-25
   -2
   Uważam także ,że nie po darmo Huawei wydał swój SOC KIRIN 970 z NPU ,który z pewnością ma także zadania zabezpieczające to co samo CPU mogłoby przeoczyć.Tu nie chodzi tylko o maszynowe uczenie i lepsze wykorzystanie całego SOC ale i właśnie powód lepszych zabezpieczeń.
   Bardzo ciekawi Mnie jak na tym wyjdzie SNAPDRAGON 845 bo może mieć ciężko.
   Będzie to rok informacji na temat wykrywania luk i zobaczymy jak firma najlepiej go przetrwa.
   Dla zwykłego użytkownika ,który nie ma wiele na koncie w Polsce INTELA można brać w ciemno bo i tak nie mają z czego oskubać ale więcej jest takich osób ,które lubią prywatność więc nie pozostaje nic innego jak AMD.
   Ciekawe jak poradzi sobie EXYNOS 9810 od SAMSUNGA ale patrząc jaki w ciągu rok czasu skok obliczeń w części CPU dokonała ta firma to ciekawi Mnie czy APPLE ze swoim A12 nie dostaną po "cirach" gdy niedługo później SAMSUNG wprowadzi swojego nowego EXYNOSA dziesiątej generacji.
   • avatar
    xchaotic
    0
    Na moim LG z kolei update wylaczyl SKype.
    Na Sony niby byluetooth jest, ale nie da sie uzywac ze sluchawkami (np SOny).
    Takze mam te wszsytkie "smart" TV w glebokiej D* wole sobie podpiac wlasny smart HTPC ktory naprawde wszstyko obsluguje, wlacznie z winampem i drukarka.