Karty graficzne

Sapphire HD6970 Dual Fan: efektownie chłodzona karta graficzna - specyfikacja, zdjęcia i cena

przeczytasz w 1 min.

Sapphire wprowadził do swojej oferty kartę graficzną HD 6970 Dual Fan, która wyróżnia się efektownie wyglądającym i wydajnym układem chłodzenia.

Pomimo faktu, iż od premiery jednoprocesorowych kart graficznych AMD Radeon HD 6900 minęło już ponad dziesięć miesięcy, to modele te nadal są ciekawą ofertą dla bardziej wymagających graczy, a poszczególni producenci wprowadzają do swoich ofert ich coraz doskonalsze wersje. Jednym z takich producentów jest firma Sapphire, która zademonstrowała ciekawie wyglądający model Radeona HD 6970.

karta graficzna Sapphire HD 6970 Dual Fan - widok z boku

Sapphire HD 6970 Dual Fan pracuje ze standardowymi taktowaniami, a więc 880 MHz dla procesora graficznego i 5500 MHz dla pamięci. Niebieskiej płytce drukowanej zamontowano 2 GB pamięci GDDR5 o 256-bitowej magistrali. Na śledziu z kolei umieszczono dwa wyjścia DVI, HDMI 1.4a oraz dwa mini DisplayPort 1.2.

karta graficzna Sapphire HD 6970 Dual Fan - widok na ciepłowody

O odpowiednie temperatury karty dba efektownie wyglądający układ chłodzenia, który wykorzystuje masywny aluminiowy radiator z pięcioma miedzianymi ciepłowodami o średnicy 8 mm oraz dwa 90 mm wentylatory. Całość natomiast została schowana pod ciekawie wyglądającą obudową. Warto zaznaczyć, że na laminacie znalazł się specjalny przełącznik BIOSów, umożliwiający zmianę domyślnego profilu na overclockerski, a tym samym zwiększenie prędkości obrotowej wentylatorów oraz napięcia zasilającego rdzeń do 1,2 V. Producent deklaruje również, że przy standardowych ustawieniach jego karta jest chłodniejsza nawet o 25%, aniżeli konstrukcja referencyjna.

karta graficzna Sapphire HD 6970 Dual Fan - widok z góry

Sapphire HD 6970 Dual Fan jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena wynosi 320 euro. Zgodnie z aktualnym kursem walut odpowiada to około 1400 złotym.
 

Więcej o kartach graficznych Radeon:

Źródło: Sapphire

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  renholder1987
  0
  Ciekawe jak z poziomem generowanego szumu :) O temperatury nie ma się co martwić bo to Sapphire a one na ogół są chłodne:)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Z wyglądu przypomina karty z chłodzeniem TwinFrozr II od MSI, które są chłodne i ciche. Pewnie testy na guru3d niebawem :)
   Takie chłodzenie powinno być standardem, a nie jednowiatrakowe suszarki, które ani nie są ciche, a do tego karta i tak prawie czerwona.
   • avatar
    tommyt1983
    0
    mam dwa 6950 z lekko kosmetycznie inna ramka obudowy -reszta to samo i jest bardzo cicho oraz chlodno max 73 stopnie w furmark
    • avatar
     mutissj
     0
     i 2 lata gwarancji warto dodać na produkt Sapphire :0
     • avatar
      Lightning
      0
      Referencyjne karty GTX 580 kosztują ok. 50 euro więcej. Ogólnie lepiej mieć kartę niereferencyjną, ale ten model jest zdecydowanie zbyt drogi.
      • avatar
       9e0r9e
       0
       A co z Sapphire 6870 także z dwoma wentylatorami?! Karta kosztuje ok 750zł (w zależności od sklepu), więc z pewnością jest ciekawą opcją dla mniej "zasobnych" w kasę :)

       Poza tym gdzie testy, pomiar temperatur, poboru mocy (do 6870 też by się przydało)?