• benchmark.pl
 • Bitcoin
 • Sapphire prezentuje Radeona RX 570 z 16 GB pamięci VRAM - będzie kopać kryptowaluty
Karty graficzne

Sapphire prezentuje Radeona RX 570 z 16 GB pamięci VRAM - będzie kopać kryptowaluty

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Model Radeon RX 570 16GB HDMI Blockchain to konstrukcja dostosowana do koparek kryptowalut, zwłaszcza tych, które wykorzystują algorytmy zoptymalizowane na dużą pojemność pamięci VRAM.

Chyba już zdążyliśmy zapomnieć o kryptowalutach i specjalnym sprzęcie do koparek. Firma Sapphire postanowiła jednak wrócić z tematem, specjalnie na okazję wzrostu zainteresowania kryptowalutą GRIN – w ofercie producenta pojawiła się bowiem specjalna karta graficzna do jej kopania.

Mowa o modelu Radeon RX 570 16GB HDMI Blockchain, który na pierwszy rzut oka nie wyróżni się od zwykłego Radeona RX 570. Producent zastosował tutaj dwuslotowe chłodzenie Dual-X.

Sapphire RX 570 16GB HDMI Blockchain

Nowa karta została wyposażona nie w 4 czy 8 GB pamięci, jak w standardowych modelach, ale aż w 16 GB pamięci GDDR5 256-bit. Większa pojemność pozwoli efektywniej „kopać” kryptowalutę, a przy tym pozwoli zachować niską cenę akceleratora (w przeciwieństwie do kart standardowo dysponujących 12 czy 16 GB pamięci wideo).

Więcej pamięci sprawdzi się przy wykorzystaniu algorytmów Cuckaroo 29+ i Cuckatoo 31+. Producent chwali się, że jego nowa karta oferuje wydajność 0,42 GPS +/-10% przy wydobyciu kryptowaluty za pomocą algorytmu Cuckatoo 31+.

Warto również zauważyć, że model Blockchain dysponuje tylko jednym złączem HDMI. Zasilanie doprowadza tutaj pojedynczy wtyk PCIe 8-pin (pobór mocy oszacowano na 175 W +/- 10%).

Sapphire iNCA
System Sapphire INCA CS-14

Model Sapphire Radeon RX 570 16GB Blockchain będzie dostępny za pośrednictwem sklepu producenta. Karta trafi również do autorskich systemów z serii INCA i MGI.

Aktualizacja 25.01.2019 19:00

Producent rozpoczął przedsprzedaż karty Sapphire Radeon RX 570 16GB Blockchain - nowy model został wyceniony na 399 dolarów. Warto również wspomnieć, że gwarancja udzielana przez producenta trwa 6 miesięcy.

Źródło: Sapphire

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wasek
  Po co? Większość kalkulatorów już mówi, że nie opłaca się kopać za pomocą GPU. No chyba, że masz darmowy prąd. Kalkulatory, które sprawdziłem obliczyły, że na dwóch 1080 Ti musisz dopłacić jeszcze jakieś drobne na koniec miesiąca do rachunku za prąd (zwrot inwestycji = nigdy).
  3
 • avatar
  deton24
  Cena?
  -2
 • avatar
  Mario2k
  Co oni zamierzają na tym sprzęcie kopać ? Ethereum bida ETC to samo . Chyba tylko tego swojego coina .
 • avatar
  BitBaron
  nie ma go na CMC nawet
 • avatar
  BitBaron
  nie wiem czy warto jeszcze kopac jak jest Cold Staking np w Callisto Network czyli prawdziwy pasywny dochód NIE TAK JAKIES MLM typu daskojn czy futuro net