Zasilacze

SeaSonic podnosi ceny zasilaczy - to efekt wzrostu ceł na import elektroniki z Chin

przeczytasz w 1 min.

W zależności od modelu ceny zasilaczy wzrosły o 5-20%, co może odbić się na konkurencyjności jednostek.

Zasilacze firmy SeaSonic może nie należą do najtańszych konstrukcji, ale przez wielu uznawane są za jedne z najlepszych produktów w swojej klasie. Niestety, zainteresowani jednostkami niedługo będą musieli wyłożyć za nie jeszcze więcej pieniędzy.

Decyzja producenta ma wynikać ze wzrostu ceł nałożonych przez Stany Zjednoczone na import elektroniki z Chin. Od 1 grudnia ceny mają wzrosnąć od 5-10% w przypadku high-endowych modeli z linii Prime i Focus, do nawet 15-20% w przypadku tańszych konstrukcji linii z S12II i M12II. Poniżej znajdziecie dokładną rozpiskę sugerowanych cen w dolarach.

SeaSonic - ceny zasilaczy MSRP

Czy podwyżki odbiją się na cenach w Europie? Tego jeszcze nie wiadomo, ale jeżeli macie zamiar kupić sprzęt SeaSonica, lepiej zrobić to właśnie jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: TechPowerUp

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dizzy
  12
  Robią bardzo dobre zasilacze i nigdy to tanich nie należały, ale za jakoś się płaci więc myślę, że te podwyżki jakoś znacząco nie zmienią ich sprzedaży.
  • avatar
   dividebyzero
   5
   Seasonic nigdy nie był tani, ale za ceną idzie jakość. Napięcia trzyma, poziomy tętnień ma rekordowo niskie w całej linii zasilaczy, wykonanie nie budzi zastrzeżeń, do tego tryby półpasywne i długa gwarancja. Nawet jak zasilacze górnopółkowe zdrożeją o te 10% to i tak nadal będzie warto je brać, zwłaszcza jeśli buduje się jakąś potężną maszynę.
   • avatar
    Silver
    3
    Jedno ale... przecież mowa o podwyżkach ceł w USA. Co ma do tego Europa? Na elektronikę nie małe cła są na import czegokolwiek od hamburgerów więc?!
    • avatar
     Kenjiro
     1
     Na razie wiadomo, że podnoszą ceny w US, więc nie trzeba siać paniki...
     • avatar
      kropak
      -1
      No i się zaczyna hajs musi się zgadzać każdy powód jest dobry...
      • avatar
       Matrix1
       -5
       Seasonic to był dobry zasilacz, ale jak są chytrzy na kasę, to już nie