Ciekawostki

Serwis wideo dla posiadaczy Sandy Bridge

przeczytasz w 2 min.

Usługa VoD (wideo na życzenie) udostępniona będzie jedynie posiadaczom komputerów z procesorami Intel Sandy Bridge. Wypożyczalnia z filmami w rozdzielczości Full HD ruszy w najbliższych miesiącach.

3 stycznia to dzień niespodzianek ze strony Intela. Firma postanowiła zdjąć embargo na informacje dotyczące procesorów na dwa dni przed zapowiadaną premierą. Z pierwszymi informacjami i listą procesorów możemy zapoznać się w tym newsie, natomiast po dokładne szczegóły dotyczące tej platformy i testy procesorów biurkowych zapraszamy do naszej recenzji.

Warto przeczytać:
Premiera: Intel Sandy Bridge - obejrzane i przetestowane

Ale to nie wszystkie nowości. Dowiedzieliśmy się także, że Intel chce sprawić posiadaczom procesorów Core drugiej generacji (Sandy Bridge) pewnego rodzaju prezent. Ma być nim usługa VoD (wideo na życzenie) - Intel Insider, w ramach której posiadacz tychże procesorów będzie mógł oglądać strumieniowane pełnometrażowe filmy w rozdzielczości 1080p.

Intel przy okazji promuje swoją technologię WiDi 2.0 (drugiej generacji), która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie wideo wysokiej rozdzielczości, na przykład z laptopa do telewizora.

Aby zapewnić odpowiednią ofertę filmową, Intel nawiązał współpracę z wytwórniami nie tylko w Hollywood ale i na całym świecie. Co w pomyśle Intela jest takiego oryginalnego - w końcu usługa VoD nie jest niczym nowym - a także gdzie jest haczyk, jak zapytają się niektórzy?

Intel w swoich nowych procesorach wykorzystał technologię, która pozwala na sprzętowe, a nie tylko programowe, zabezpieczenie strumieniowanego wideo. W związku z tym Intel Insider będzie ekskluzywną usługą - dostępną jedynie dla posiadaczy nowych procesorów. Sprzętowe zabezpieczenie obrazu, jest prawdopodobnie główną przyczyną, dla której między innymiWarner Bros. Digital Distribution zdecydował się udostępnić swoją bibliotekę kilkuset filmów wideo w rozdzielczości 1080p. Co więcej, kolejne filmy mają być udostępniane w standardzie Full HD już w dniu swojej płytowej premiery.

Na razie dokładne szczegóły dotyczące Intel Insider nie są znane, ale jest wielce prawdopodobne, że usłyszymy o nich więcej na konferencji prasowej, która odbędzie się już 5 stycznia.
 

Źródło: Endgadget

Polecamy artykuły:  
Optymalne karty graficzne do NFS: Hot Pursuit
Wyścig trwa - 2x GF GTX 460 vs 2x Radeon 6850
TOP-10: Dyski twarde i SSD

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  0
  ciekawe jakie ceny będą filmów w tym vod intela i jak z dostępnością ogólnoświatową, bo to że Ameryka dostanie to wiadome, ale czy Polska?
  • avatar
   Irrlicht
   0
   To jakiś całkiem paskudny DRM.

   Do tej pory przy kupnie komputera człowiek się kierował ceną i wydajnością. A oni by chcieli żeby się kierować dostępnością filmów?

   Śmierdzi mi tu praktykami monopolistycznymi i nieuczciwą konkurencją.
   • avatar
    b1tzz
    0
    Tak! Dla tej usługi kupię najnowsze procesory Intela!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     To byłoby coś, gdyby filmy w tym ich VoD były za darmo. Ot tak, w ramach tego, że ktoś kupił CPU Intela. Ale jeszcze za nie płacić? To równie dobrze mogę kupić CPU AMD i skorzystać z innej (może nawet tańszej VoD). Przekonali mnie, nie ma co.