Serwery plików NAS

Sieć Wi-Fi w nowojorskich parkach

Maciek | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Maciek
7 komentarzy Dyskutuj z nami

W 32 parkach Nowego Jorku niedługo będzie można korzystać z  bezprzewodowego internetu. Pierwsze 30 minut w miesiącu ma być za darmo.

  Warto przeczytać:
 
 • Co szkodzi na mózg – komputer czy szkoła?

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez dostępu do Internetu. Niestety, długie siedzenie przed komputerem i serfowanie godzinami w sieci odbija się na stanie naszego zdrowia oraz naszej psychice. Często rezygnujemy z  naturalnych źródeł odstresowania, jakimi są parki czy lasy na rzecz kosztownych zabiegów u psychoanalityka.

Mieszkańcy Nowego Jorku stanowią jedno z najbardziej zapracowanych i  zestresowanych społeczeństw świata. Stąd też firmy Time Warner Cable oraz Cablevision zamierzają doprowadzić bezprzewodowy internet (Wi-Fi) do 32 parków tego miasta. Cała operacja ma kosztować 10 milionów dolarów.

Każdy będzie mógł za darmo poserfować po sieci przez 30 minut miesięcznie - 3 dziesięciominutowe sesje. Za nielimitowany dostęp do internetu przyjdzie zapłacić 99 centów za 1 dzień. Ciekawe, jak usługodawcy będą kontrolować czas korzystania z internetu przez mieszkańców i jakie będą konsekwencje za zbyt długie serfowanie po sieci bez płacenia.

Miejmy nadzieję, że projekt zostanie zrealizowany i uzależnieni od komputera i Internetu mieszkańcy Nowego Jorku chociaż w małym stopniu zaczną odwiedzać parki.

 

Źródło: engadget.com

Polecamy artykuły:
Proste Eyefinity - Sapphire Radeon HD 5770 Flex Twoja pamięć podręczna - test 15 pendrive'ów Internetowi terroryści

 

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  maciek1o3s
  Co to za skorzystanie z dobroci natury skoro będziemy się gapić w ekran monitora? Trochę fantazyjny pomysł, być może udany.
 • avatar
  Konto usunięte
  Cała operacja ma kosztować 10 milionów dolarów.

  Czyli jak zwykle. 500k technologia i wdrożenie. 9,5 kk dla pomysłodawców.
 • avatar
  Konto usunięte
  "Ciekawe, jak usługodawcy będą kontrolować czas korzystania z internetu przez mieszkańców i jakie będą konsekwencje za zbyt długie serfowanie po sieci bez płacenia."

  Jakiś sposób znajdą (część osób na obejście tego także). A co do konsekwencji, to Hameryka, więc pewnie delikwenta odstrzelą.
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie rozumiem co to za rewolucja skoro w Gdyni na skwerku oraz bulwarze jest już od dawna bezpłatny dostęp do wi-fi.
 • avatar
  BilliKostnica
  W Krakowie w okolicy Rynku też jest :)
 • avatar
  VEN1963
  @dj-dave i @BilliKostnica - a porównaliście sobie powierzchnie z np: Bethpage State Park - może wtedy zrozumiecie o co w tym wszystkim biega. A to nie jest przecież największy park w NY