Internet

Skype: dołącz się do rozmowy poprzez link

przeczytasz w 1 min.

Nawet wtedy, jeżeli nie masz konta Skype i nigdy z tego komunikatora nie korzystałeś.

Skype link

Usługa Skype właśnie doczekała się narzędzia, dzięki któremu zaproszenie kogoś do przyłączenia się do wideorozmowy jest znacznie prostsze. Wprawdzie trudno mówić tu o jakiejś rewolucji, ale z pewnością wielu użytkowników doceni tę nowość. O co chodzi? O link, który możemy po prostu udostępnić znajomym lub partnerom.

Wystarczy, że wyślemy link do osoby, z którą chcemy rozmawiać i że ta otworzy go za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej – i tym samym dołączy do sesji. Co więcej, takie zaproszenie nie wymaga od drugiego użytkownika posiadania konta Skype. Osoba bez niego także może kliknąć w link i dołączyć do rozmowy jako gość. 

Choć „gość” może brzmieć zniechęcająco, należy uściślić, że w trybie tym osoba ma dostęp do komunikatora tekstowego oraz połączeń – zarówno głosowych, jak i wideo. Zatem ta niewielka na pozór nowość nie tylko ułatwia dołączanie do sesji innym użytkownikom, ale też pozwala zaoszczędzić czas i likwiduje problemy osób, które na co dzień ze Skype’a nie korzystają.

Źródło: Engadget, Skype

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wizdar
  0
  Po prostu udostępnili opcję dostępną do tej pory tylko dla NSA.
  • avatar
   Flynn
   -1
   Czyli coś z Lync (dzisiaj Skype for business) też trafiło do "cywilnego" Skype. Póki co tylko importowali rozwiązania ze Skype do Lync.

   @UP: Nie wiedziałem, że w NSA pracuję, bo linkami się posługuję od jakiegoś czasu.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wspólne rozmowy to taka forma nauka japonskiego skype za darmo Preply http://preply.com/pl/japoński-przez-skype