Systemy operacyjne

Samsung rusza z aktualizacją. Popularne modele z Android 14

przeczytasz w 2 min.

Użytkownicy smartfonów z serii Galaxy S22 informują, iż producent rozpoczął proces wdrażania aktualizacji z nową wersją systemu operacyjnego i nakładki One UI.

Co istotne, decyzja popularnego producenta ma przełożenie również na najbardziej nas interesujący polski rynek. W mediach społecznościowych pojawiają się liczne wpisy potwierdzające, że aktualizacją zostały objęte również egzemplarze znajdujące się w kieszeniach polskich użytkowników.

Android 14 z One UI 6.0 dla Galaxy S22

Jak co roku nowa wersja systemu Android w pierwszej kolejności trafia na flagowe modele. Posiadacze Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ i Galaxy S23 mogli pobrać aktualizację już w zeszłym miesiącu. Zgodnie z przypuszczeniami, następni są właściciele topowych modeli z zeszłego roku, czyli Galaxy S22 Ultra, Galaxy S22+ i Galaxy S22.

Powiadomienie o dostępności aktualizacji powinno pojawić się automatycznie. Jeśli tak się nie dzieje można spróbować sprawdzić ustawienia (zakładka Aktualizacja oprogramowania) lub uzbroić się w cierpliwość, ponieważ niekiedy opóźnienia są zależne od polityki prowadzonej przez poszczególnych operatorów.

Jeszcze w tym roku Android 14 z One UI 6.0 powinien pojawić się na kilku innych telefonach z logo Samsung. Wcześniej w sieci pojawiła się lista modeli, jakie koreański producent zakwalifikował do omawianej aktualizacji.

Przypomnijmy, że zapowiadając UI 6.0 koreański producent skupiał się głównie na omawianiu zmian designu i szerszych opcjach personalizacji, dzięki którym praca z jego urządzeniami ma być bardziej efektywna i wygodniejsza. Przeprojektował m.in. Panel szybkich ustawień, ekran Home i widżet pogody. Poza tym wprowadził poprawki w aplikacjach Aparat, Galeria i Kalendarz oraz trybie Samsung DeX do pracy stacjonarnej.

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bonio89
  0
  S22 już ma.
  • avatar
   yureek
   0
   jeżeli nie pokazuje się aktualizacja w telefonie, a wiecie że jest, to można zaktualizować przez aplikacje Smart Switch na komputerze, wystarczy ją zainstalować, odpalić i podłączyć telefon kablem, po chwili powinna wyskoczyć informacja o możliwości aktualizacji,