Technologie i Firma

Sony Optical Disc Archive - teraz nawet 3,3 TB zabezpieczone na 100 lat

przeczytasz w 1 min.

Producent zaprezentował drugą generację tego systemu – o zwiększonej pojemności i żywotności.

Sony ODA

Sony Optical Disc Archive to system archiwizacji do profesjonalnych zastosowań, który charakteryzuje się wieloletnią niezawodnością. Producent zaprezentował drugą generację tego systemu – o zwiększonej pojemności i żywotności.

Druga generacja systemu Optical Disc Archive to przede wszystkim kaseta z dwustronnym nośnikiem o pojemności aż 3,3 TB. Dane mogą być na nim bezpiecznie przechowywane przez co najmniej 100 lat. Na system złoży się też 8-kanałowy napęd optyczny o dwukrotnie większych prędkościach odczytu i zapisu. Obsługa treści wideo 4K w czasie rzeczywistym nie stanowi dla niego żadnego problemu.

Sony ODC-3300R
Sony ODC-3300R

Dzięki swojej niezawodności i wysokim poziomie zgodności system Optical Disc Drive znalazł zastosowanie w wielu stacjach telewizyjnych, federacjach sportowych, uczelniach oraz dużych przedsiębiorstwach. Urządzenia te powstały z myślą o rozwiązaniach near-line oraz do tzw. głębokiej archiwizacji. 

Optical Disc Archive to skalowalny system. Na ofertę składają się zarówno samodzielne napędy, jak i duże, zautomatyzowane konfiguracje. Podstawowymi elementami drugiej generacji systemu są: napęd USB (ODS-D280U), napęd do systemów zautomatyzowanych Fibre Channel 8 Gb (ODS-D280F) oraz kaseta z nośnikiem 3,3 TB (ODC-3300R).

Sony ODS-D280U
Sony ODS-D280U

„Optical Disc Archive to jedna z naszych najbardziej modularnych technologii. Można ją skalować od napędu stołowego na jedną kasetę po bibliotekę obsługującą petabajty danych. Technologia ta sprawdzi się na wielu rynkach i w różnych zastosowaniach, a ponadto można ją dostosowywać do specyficznych potrzeb poszczególnych firm” – powiedział Robbie Fleming z Sony Professional Europe.

Premiera drugiej generacji Optical Disc Archive już latem. Z pełną ofertą możecie się zapoznać na oficjalnej stronie.

Sony ODA info
Kliknij, aby powiększyć i poznać zalety systemu ODA.

Źródło: Sony

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marek2704
  1
  Jako że w artykule zabrakło tej podstawowej, acz ciekawej informacji nadmienię, iż obecnie dostępne w sprzedaży napędy kosztują około £3500, a płytki o pojemności 1,5TB około £150. Ceny, pierwsze z brzegu, wyszperałem w Google, więc zapewne można co nieco z nich uszczknąć :)
  • avatar
   irondick
   0
   100 marnych lat... To Egipskie hieroglify i Indyjska biblioteka na glinianych tabliczkach mają po kilkanaście tysięcy lat! Ten sprzęt Sony przez tak długi czas zdąży się utlenić całkowicie razem z danymi.
   • avatar
    BluePandoraBox
    0
    dajcie znać jak już będzie wiadomo ile Sony za to będzie wołać, za napęd i kasetę
    jestem ciekaw czy się w papcie zmieszczę po odczytaniu ceny hihihi
    • avatar
     daro7557
     0
     Wydaje mi się, że taniej wyjdzie kupić sobie nagrywarkę blu ray i nagrywać płyty a potem je chować do piwnicy w suchym miejscu, żeby woda ani światło nie dochodziło.