• benchmark.pl
 • Gry
 • Niektóre egzemplarze PlayStation 4 cierpią na poważną przypadłość
Gry

Niektóre egzemplarze PlayStation 4 cierpią na poważną przypadłość

przeczytasz w 1 min.

Pozostaje mieć nadzieję, że do zanim PlayStation 4 trafi do Europy wszystko zostanie już wyjaśnione.

PlayStation 4 Blue Light Of Death

Kilka dni temu konsola PlayStation 4 zadebiutowała na rynku amerykańskim. Wzbudziła tam naprawdę spore zainteresowanie, czego dowodem ponad milion sprzedanych egzemplarzy w ciągu zaledwie 24 godzin od premiery. Niestety nie wszyscy klienci są zadowoleni z zakupu.

Szybko okazało się bowiem, że niektóre egzemplarze PlayStation 4 cierpią na poważną przypadłość. Po podłączeniu konsoli cały czas "przemawia" ona niebieskim światłem, które normalnie dość szybko powinno zniknąć. Na nieszczęście graczy nie wpływa to jednak jedynie na walory estetyczne, ponieważ jest to oznaka Blue Light Of Death.

Ten groźnie brzmiący zwrot oznacza bardzo poważny problem. Konsola się bowiem uruchamia, ale co z tego, skoro na telewizorze nie pojawia się obraz. Taki zestaw jest zupełnie bezużyteczny i nie ma się co dziwić, że gracze czują się zawiedzeni.


Problem ten nie jest może nagminny, ale pojawił się już u wielu osób. Świadczy o tym bowiem spora liczba wpisów na forach internetowych.

PlayStation 4 Blue Light Of Death wpisy użytkowników

Sam producent twierdzi, że może wynikać on z braku kompatybilności konsoli i telewizora, przez co niekiedy pomaga nawet zmiana przewodu HDMI. Niestety równie dobrze wiązać może się on z zasilaczem bądź dyskiem twardym i w takim przypadku rozwiązanie będzie już dużo trudniejsze.

Nie można wykluczyć też, że jest to wina oprogramowania. Nam pozostaje mieć nadzieję, że zanim PlayStation 4 trafi do Europy wszystko zostanie już wyjaśnione.

Źródło: foxnews, kotaku

Komentarze

55
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  projectdarkstar
  62
  "Brak kompatybilności konsoli i telewizora" - spadłem z krzesła ze śmiechu.
  • avatar
   Konto usunięte
   16
   Za wiele problemów z PS4 możemy podziękować obozom pracy Foxconn. Biedni niewolnicy składający w pocie czoła konsole, być może niewytrzymali narzuconego tempa, lub chcieli w ten sposób zaprotestować (zwrócić na siebie uwagę). Wina softu, to już zupełnie inny temat.
   • avatar
    vitapy
    6
    Może gratulacje Microsoftu dla Sony nie były jednak miłym gestem, tylko przypomnieniem, że kawałek softu jest od nich i stąd te blue screeny ;)
    • avatar
     Marked
     6
     Każda konsola ma jakieś problemy zaraz po premierze.Dlatego lepiej poczekać parę miesięcy jak wszystko zostanie dopracowane.
     • avatar
      moorell
      4
      Przy produkcji wysokości milionów sztuk na bank pojawi się tego typu problem. QA w tym segmencie nie może być zbyt dociekliwe aby nie powiększać kosztów. Inna sprawa to jaki procent całości obejmuje ten problem.
      No i tak jak napisał R2rrO kiepskie warunki pracy nie pomagają...
      • avatar
       StartX_pl
       -3
       Czyli się dzieje to o czym pisałem kilka tygodni temu i dostałem minusy od fanbojów.

       Ps4 tak samo jak ps3 będzie cierpiało na "chorobę wieku dziecięcego", dzięki czemu sony na tej samej platformie zarobi ze 3 razy jak się okaże, że ludzie kupią masę gier i konsola po zakończeniu okresu gwarancyjnego odmówi posłuszczeństwa.

       Naprawiać starego zipa, który i tak się posypie czy kupić ps4 slim...?
       • avatar
        Konto usunięte
        -5
        Wymagania sprzętowe PS4:

        - TV firmy Sony

        Uwaga! Jeżeli nie posiadasz telewizor firmy Sony to twoja konsola będzie świecić sie na niebiański kolor :)

        Krótko:
        PC'ty górą ;)

        • avatar
         Konto usunięte
         -6
         ...Kiedy ja mowie P wy mowicie SX , P...SX , PSX kiedy ja mowie H wy mowicie Hit .....H... HIT ,H....Hit , Kiey wy mowicie ....Fuck this shit ....ja mowie not this shit... not this shit , kiedy wy mowicie fuck this shit .... ja mowie xbox shit xbox shit ...
         • avatar
          Anavrin990
          -9
          Po co w ogóle ludziom konsola tego nie rozumiem.
          • avatar
           BuNcOL5s
           -9
           Oj czyżby wspaniałe PS4 zawiodło hahaha.
           • avatar
            d i l
            0
            Ciekawe ile jeszcze tych kolorów "śmierci" zapodali?
            https://www.youtube.com/watch?v=MT-n0TNdpF8
            • avatar
             laaval
             0
             Wielkie mi halo :-) Raptem 0,4% konsol może mieć wadę. Większość sprzętu, którego używamy ma większy odsetek wadliwych egzemplarzy. To jest najnormalniejsze na świecie zjawisko. I nie wiem po co wszystkie możliwe portale o tym piszą. Bez sensu. Jak coś nie działa to (zwłaszcza w cywilizowanym świecie) wymienia się na sprzęt na taki, ktoy działa i po kłopocie.