Smartfony

Sony rusza z aktualizacją do Androida 6.0

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Sony rozpoczyna wdrażanie systemu Android 6.0 Marshmallow na swoich smartfonach i tabletach. Kto może liczyć na aktualizację w pierwszej kolejności?

Sony Android 6.0

Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, iż Sony zdecydowało się uśmiercić serię smartfonów Xperia Z. Chociaż na nowe modele nie mamy w związku z tym co liczyć, japoński producent nie zapomina na szczęście o tych, którzy zdecydowali się na zakup wcześniej.

Zgodnie z obietnicami, rozpoczął się właśnie proces wdrażania aktualizacji systemu, w wyniku czego właściciele wybranych modeli cieszyć będą się z Androida 6.0 Marshmallow. Na pierwszy ogień poszło 5 urządzeń - smartfony z linii Xperia Z5 (Xperia Z5, Xperii Z5 Premium oraz Xperia Z5 Compact), a także Xperia Z3+ i Xperia Z4 Tablet.

Sony aktualizacja

Oczywiście pamiętać należy o jednej kwestii. Sony mówi tutaj o rozpoczęciu aktualizacji w skali globalnej, ale wszystko postępować będzie stopniowo.

Jakie zmiany? Spodziewać należy się głównie możliwości zarządzania uprawnieniami aplikacji, nowego interfejsu kamery, funkcji Doze czy Google Now, ale na tym zapewne nie koniec. Więcej wiedzieć będziemy w momencie, kiedy aktualizacja dotrze na nasz rynek.

Źródło: Sony, androidpit

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pawel123
  Aktualizacja dla Z2, Z3 i Z3C w ciągu kilku tygodni ale nie napalał bym się tak na tą aktualizację ponieważ jest okrojona z kilku funkcji np. nie ma trybu staminy, który zostanie dodany po jakimś czasie w wersji 6.1
 • avatar
  welll1
  Sony jedne z nielicznych słuchawek z Androidem godne polecenia.
  Oryginalny design i odrobine inna droga niż cała reszta klonów Apple.
  Sony się podnosi w tym segmencie co mnie tylko cieszy.
 • avatar
  VEN1963
  szkoda że aktualizacja nie objęła całej serii Z3, aktualizacja do Andka 5 dotarła aż do Xperii Z, a właśnie wymieniłem telefon na Z3 i liczyłem że będzie aktualizacja - no cóż szkoda, ale może okazać się że za jakiś czas będzie jednak miła niespodzianka na co liczę i życzę tego wszystkim użytkownikom Xperii :-)
 • avatar
  XaRaDaS
  Ale się śpieszą, całe szczęście mam HTC i tam od dawna mam info, że mój tel będzie na andku 6.0 ;)
 • avatar
  optimusprime
  Na xperie T3 jest przewidziana ta aktualizacja?
 • avatar
  tomek_132
  Nowa wersja systemu Android jest już dostępna do pobrania w Polsce poprzez PC Companion! Enjoy!