Smartfony

Xperia SP, T, TX oraz V z Androidem 4.3

przeczytasz w 1 min.

Japoński producent, jak obiecał, tak zrobił. Android 4.3 Jelly Bean na kolejnych smartfonach.

Xperia SP, T, TX oraz V smartfon Android 4.3

Dość systematycznie pojawiają się ostatnio informacje o aktualizacjach trafiających na kolejne smartfony firmy Sony. W pierwszej kolejności doczekały się ich naturalnie najnowsze modele, ale na szczęście japoński producent nie zapomniał również o tych nieco starszych.

W połowie stycznia zapowiadano, iż Androida 4.3 Jelly Bean otrzymają także modele Xperia SP, T, TX oraz V. Aktualizacja pojawić miała się pod koniec stycznia lub na początku lutego, a więc widać, iż terminu tego nie udało się otrzymać. Opóźnienie nie jest jednak duże, ponieważ proces oddawania nowszej wersji systemu właścicielom wspomnianych urządzeń rozpoczął się wczoraj.

Tradycją japońskiego producenta stało się to, iż jednocześnie z samym systemem udostępnia on kilka innych nowości. Na Xperiach SP, T, TX oraz V pojawią się zatem poprawione wersje kilku aplikacji m.in. Smart Connect, Small apps, TrackID czy Sony Select, a także tych związanych z multimediami. Aktualizacja przynosi ze sobą również nową wersję funkcji STAMINA Mode służącej do zarządzania energią.

Pamiętajmy jednak, że dostępność aktualizacji różnić będzie się w zależności od kraju oraz operatorów. Trudno więc wyrokować, kiedy dokładnie otrzymają ją wszyscy rodzimi właściciele wspomnianych smartfonów.

Źródło: sonymobile

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  k3m0t
  2
  Naprawdę szybko :P Swoją drogą jestem ciekaw kiedy mój Z1 się doczeka 4.4...
  • avatar
   Czadej
   1
   W Xperii S mogliby wydać chociaż poprawkę zabugowanej trochę wersji 4.1.2. Skoro nie może mieć wyższej niż 4.1.2 to chociaż niech ten soft będzie dopracowany :/
   • avatar
    johndobry
    0
    Jako użytkownik X SP muszę napisać że dalej nie mam aktualizacji do 4.3
    • avatar
     Dazuo
     0
     Sony - Dziękuję. :) Ta firma dba o klientów, nawet tych starszych, bo chcąc nie chcąc Xperia T ma już ponad rok. :)
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      To prawda,że po aktualizacji reakcja na dotyk jest wolniejsza???
      • avatar
       voxcordi
       0
       Rzeczywiście. We wczorajszych godzinach wieczornych udostępniono aktualizację OS-a do w/w telefonów. Instalacja przebiega bezproblemowo. Nie każdemu jednak mogą odpowiadać pewne zmiany interfejsu. Osobiście nie odpowiada mi wysuwana winieta dostępu do opcji. Reszta byłaby może lepsza, gdyby nie odczuwało się lekkiego zwolnienia reakcji na "tapnięcia".
       Cóż... Nadal nie mamy odpowiedniego OS-a, który by działał tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

       Pozdrawiam redakcję i wszystkich benchmarkowców :-)
       • avatar
        WampirCS
        0
        jak na razie ni hu hu z tą aktualizacją do mojej Xperii T... Ciekawe dlaczego ...
        • avatar
         mozol87
         0
         "johndobry" ja mam aktualizacje od piatku po podpieciu do PC i ainsatlowaniu apki obslugujacej telefony XPERIA znalazlo uodate FW. co do samego andrida wkurza mnie ze zrobili bialy interfejs, wole czarny, nie wali po oczach w nocy i mniej baterii zuzywa, szkoda ze nie ma opcji zmiany na jaki kolwiek kolor byś chciał. Xperia SP
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          A ja nie mam jeszcze aktualizacji dostępnej na swojej Xperii T , nie wiem co jest grane, w ogóle jej nie wyszukuje. Nie wiem co robić , bo aktualizacja przez Flashtool nie wchodzi w gre :/
          • avatar
           vinyll
           0
           Hej, nie rozumiem dlaczego moj SONY Xperia T nie widzi aktualizacji do 4.3 w telefonie ani przez Companion. Jak zaktualizować samemu? Mam tel w sici Play.