Internet

Spotify Premium ma 100 milionów abonentów

przeczytasz w 1 min.

217 milionów osób aktywnie korzysta z usługi Spotify i prawie połowa z nich opłaca abonament Premium – tak wynika z najnowszego raportu.

Spotify Premium ma już 100 milionów subskrybentów. To pierwsza muzyczna usługa streamingowa, która osiągnęła tak niesamowity wynik. I pewnie długo jeszcze będzie jedynym takim serwisem. 

W najnowszym raporcie finansowym właściciele szwedzkiej usługi poinformowali, że na świecie miesięcznie korzysta z niej już 217 milionów użytkowników, a 100 milionów płaci za dostęp do wersji Premium – wolnej od reklam, pozwalającej słuchać muzyki bez dostępu do Internetu i oferującej wyższą jakość dźwięku. 

Spotify users

Spotify jest aktualnie bezapelacyjnie najpopularniejszą usługą tego typu, ale… mimo to nie jest w jakiejś bardzo dobrej kondycji. W ostatnim kwartale nie tylko nie zanotowała zysku, ale wręcz zaliczyła potężną stratę, na poziomie 142 milionów euro. I to nawet pomimo tego, że przychód wyniósł 1,511 mld euro (co stanowi wzrost o 33 proc. r/r).

Firma patrzy jednak w przyszłość z optymizmem. Zamierza prężnie się rozwijać, wchodzić na kolejne rynki i oferować coraz szerszy katalog utworów. Swojej szansy wypatruje też w podcastach oraz abonamentach łączonych – ostatnio pojawił się na przykład ciekawy wariant Duo dla par.

A wy jesteście wśród wspomnianych 100 milionów użytkowników? A może przynajmniej w gronie 217 milionów?

Źródło: Spotify, Engadget. Ilustracje: Spotify

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  miedzianek
  2
  Sam korzystam, niedrogo, a muzyki do oporu. Super sprawa, jak ma się w samochodzie radio z androidem i dostęp do internetu-można wtedy znaleźć coś, co będzie każdemu pasażerowi pasowało :)
  • avatar
   musslik
   0
   No i spoko fajny serwis, jest prawie wszytko nie to co u konkurencji..