Internet

Spotify Premium ma już 50 mln abonentów

przeczytasz w 1 min.

50 milionów ludzi z całego świata płaci za możliwość legalnego słuchania muzyki w serwisie Spotify Premium. To świetny wynik.

Od pół roku już Spotify ma grubo ponad 100 milionów użytkowników na całym świecie. Okazuje się, że spora część z nich decyduje się też na opłacanie abonamentu Spotify Premium – ich liczba przekroczyła już 50 milionów.

Co daje abonament Premium? Przede wszystkim wyższą jakość odtwarzanego dźwięku oraz brak reklam. To także możliwość słuchania muzyki bez dostępu do sieci, nieograniczona liczba pominięć oraz opcja odtwarzania dowolnego utworu. Kosztuje to 20 zł bez grosza miesięcznie i najwyraźniej jest to zdaniem ponad 50 milionów użytkowników rozsądna cena (pomijając tych, którzy korzystają z pakietów rodzinnych, bo ci płacą nieco mniej).

Zdobywanie popularności przez Spotify Premium jest niezwykle dynamiczne. Zaledwie rok temu właściciele usługi chwalili się 30 milionami abonentów, we wrześniu – 40 milionami, a teraz, kilka miesięcy później, do grona płacących dopisało się kolejnych 10 milionów użytkowników. 

W zwiększaniu zasięgu zupełnie nie przeszkodziła też premiera usługi Apple Music (która była określana mianem pogromcy Spotify). Na razie jest jej do szwedzkiego produktu daleko – zgromadziła tylko 20 milionów abonentów. Reszta konkurencji nawet o takim wyniku może tylko pomarzyć.

Źródło: The Verge, Spotify

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  3
  Jak na chwilę obecną przedstawia się regulamin Spotify? Mam oczywiście na myśli kontrowersyjne wpisy, które upoważniały dostęp program do zdjęć, książki telefonicznej itp. (nie pamiętam dokładnie tych elementów).
  Sam chciałem się zdecydować na tą usługę, ale ze względu na odświeżony regulamin zrezygnowałem. 20zł mogę zapłacić, ale 20zł plus swoją prywatność... to zdecydowanie za drogo.
  • avatar
   Marucins
   2
   Swego czasu strzelaliście jak szaleni artykułami o abonamencie za media (RiTV). Szkoda że teraz przysypiacie.

   W wtorek bądź środę pojawi się projekt ustawy w tej sprawie autorstwa Ministerstwa Kultury.
   Założenie jest proste: jeśli ktoś ma w domu płatną telewizję, to ma też telewizor. Kablówki i platformy satelitarne będą więc zobowiązane do przekazywania danych o swoich klientach Poczcie Polskiej. Ta następnie sprawdzi, czy dane gospodarstwo domowe płaci już abonament, a jeśli nie, to czy powinno płacić.

   Opłata wyniesie dokładnie tyle samo ile teraz, czyli 22,70 zł miesięcznie, płatne od gospodarstwa domowego.

   Czyli osoby posiadające TV do celów własnych a nie korzystające z kablówki (czyt. telewizji) nie będą pociągnięci do opłaty. Co jest bardzo ważne, gdyż to budziło najwięcej kontrowersji.
   • avatar
    Damian Szymański
    1
    Sam korzystam ze Spotify. Najpierw z wersji Free, a od jakiegoś czasu już z Premium. Mogę polecić. Warto. Dodam tylko, że wykorzystuję wersję dla Linuksa, która śmiga aż miło :)
    • avatar
     kombajn
     1
     "Spotify Premium ma już 50 mln abonentów" a te dane to z dziś czy np sprzed tygodnia? Bo mi np właśnie się skończyła świąteczna promocja w której można było za 99 centów zgarnąć 3 miesiące premium. Jakoś tak czuje że ilość abonentów premium właśnie poleciała na pysk, bo co innego zapłacić 1 euro za 3 miesiące bez reklam a co innego płacić 10 euro miesięcznie.
     • avatar
      specialboy
      -3
      Dobrze zrobione *.apk i premium nie jest wymagane a wszystko hula jakby było z nim.